Ułatwienia dostępu

Ferie zimowe w Komarnie

Dla uczestników i organizatorów ferii zimowych w Komarnie czas styczniowego wypoczynku na długo zostanie w pamięci, za sprawą wielu zorganizowanych atrakcji.

Zajęcia świetlicowe rozpoczęły się 17.01 od przygotowania prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Powstały one dzięki współpracy dzieci z rodzicami. Następnego dnia najmłodsi skorzystali ze sprzyjającej, zimowej aury i zjeżdżali na sankach, po czym posilili się kiełbaskami z ogniska. Organizatorów zaskoczyła liczba uczestników - przez cały dzień "na górce" przewinęło się ponad czterdzieścioro dzieci z rodzicami. Tak liczna frekwencja to dowód na to, że zorganizowanie prostej atrakcji jest świetną alternatywą dla spędzania czasu przy np. komputerze, z której dzieci chętnie korzystają.
W niedzielę społeczność Komana świętowała wspomniany Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy byli wzruszeni przedstawieniem przygotowanym przez dzieci pod przewodnictwem pań: Beaty Gaweckiej i Grażyny Sobierajskiej. Wydarzenie umilały domowe wypieki.
Kolejne dni ferii mijały dzieciom na zajęciach kulinarnych - pod opieką dorosłych dzieci przygotowywały gofry, babeczki i inne smakołyki. Atrakcją cieszącą się zainteresowaniem, był wyjazd do Jeleniej Góry, gdzie dzieci mogły wyszaleć się na gokartach.
Ferie zakończyły się czytaniem książek, zabawą taneczną, oglądaniem bajek na nowo zakupionym sprzęcie, oraz jedzeniem smakołyków przygotowanych przez dorosłych. 

"Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych. Dziękujemy rodzicom za dowóz i odbiór dzieci. Wszystko to sprawia, że nadal nam się chce działać i promować nasza piękną miejscowość. Przy okazji prosimy też o zaangażowanie kolejnych osób, które będą wspierać nasze działania." - powiedział Piotr Wojtarowicz

Sponsorzy: Piotr Małecki, Adrian Wawrzyniec

Osoby, które pomagały: Beata Gawecka, Milena Wyskwarska, Krzysztof Orzech, Weronika Gorajec, Iwona Gorajec, Maja Gawecka, Magdalena Woźniak, Oliwia Dzióbek, Joanna Wojtarowicz,
Agnieszka Dzióbek, Katarzyna Skotarek, Anna Bodnar, Anna Jarecka, Aneta Jabłońska, Wioletta Jabłońska, Anna Skotarek, Marta Rudnicka, Grażyna Sobierajska, Jan Dzióbek, Andrzej Strojecki, Piotr Wojtarowicz.

Przygotowanie ciast: Anna Bodnar, Beata Gawecka, Milena Wyskwarska, Justyna Gardecka, Ewa Dzióbek, Joanna Wojtarowicz.