Ułatwienia dostępu

FERIE Z KKKS

Karkonoski Klub Karate Shotokan był organizatorem półkolonii zimowych. Zajęcia odbywały się w auli Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich.

Półkolonie odbyły się w dwóch turnusach tygodniowych. W pierwszym w zajęciach uczestniczyła 15 dzieci, w drugim 13. Głównym aspektem obozu było przygotowanie do wiosennej rywalizacji sportowej. Aktywność fizyczna stanowiła lwią część zajęć w ciągu dnia, bo aż do 6 z 10h pobytu dzieci. W dwóch treningach uczestniczyli również zawodnicy z zaprzyjaźnionego klubu Senshi Legnica. Oczywiście, oprócz treningów, każdego dnia odbywały się inne zajęcia dodatkowe. Były trampoliny, lodowisko i kino w Jeleniej Górze. Było wejście w śniegu połączone z ogniskiem na Zamek Bolczów. Były zajęcia ogólnorozwojowe, taneczne, gry zespołowe. Nie zabrakło również teorii, którą muszą znać zawodnicy, czyli jak poruszać się po macie, podstawy sędziowania, analiza własnych walk i wykonań kata. O posiłki podczas wszystkich dni wspaniale zadbała ekipa z Głodomorka. KKKS bardzo dziękuje Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich za udostępnienie pomieszczeń.
Opiekę nad zawodnikami oraz wszystkie zajęcia karate prowadzili Czesław Trzeciak Sensei (6 DAN) oraz Grzegorz Praczyk Sensei (1 DAN).
Półkolonie już za nami, a KKKS już dzisiaj zaprasza na 10-dniowy letni obóz sportowy w Ustroniu Morskim.