Ułatwienia dostępu

Potrójne podium w Rybnicy

W trzyosobowym składzie pojawili się na starcie Powiatowego II Biegu Rybina w Rybnicy członkowie Grupy "NaturalniE Janowice" - Krystyna i Stanisław Świerk oraz Tomasz Mydłowski.

Bieg zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Rybnicy, na stałe wpisuje się w kalendarz imprez biegowych tej małej miejscowości. 10 -cio kilometrowa trasa wiodła ulicami gminy Stara Kamienica.
Wysoka temperatura i silny wiatr - tak w skrócie można przedstawić warunki panujące na trasie biegu, z którymi musieli się zmierzyć biegacze. Nie przeszkodziło to jednak członkom Janowickiej Grupy Biegowej w uzyskaniu doskonałych wyników, a w konsekwencji zajęcia miejsca na podium każdy w swojej kategorii wiekowej. Na najwyższym jego stopniu stanęła p. Krystyna ( kat. K60 ),
na drugim - p. Tomasz ( M40 ), a na trzecim - p. Stanisław ( kat. M60 ).

Pozostałe wyniki:

Tomasz Mydłowski:
m-ce open: 17, kat M40: 2/8, czas: 00:44:26
Stanisław Świerk:
m-ce open: 27, kat M60: 3/9, czas: 00:50:27
Krystyna Świerk:
m-ce open: 41, kat. K60: 1/3, czas: 00:57:38

W zawodach wzięło udział 56 biegaczy.
Zawody odbyły się 6 lipca br.

Gratulujemy!

Europejskie Biegi Uliczne

30 czerwca 2019 r. odbyły się 19. Europejskie Biegi Uliczne na dystansie 10 km. W biegu wzięło udział 104 biegaczy. Zawodnicy mieli do pokonania 4 okrążenia ulicami miasta po 2,5 km każdy.

Mimo wysokiej temperatury jaka panowała w dniu zawodów, wszyscy zawodnicy ukończyli bieg. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal ceramiczny.
Do Bolesławca pojechali również zawodnicy Grupy "NaturalniE Janowice" - pp. Krystyna i Stanisław Świerk.

Wyniki:

Stanisław Świerk
m-ce open: 59, kat. M60: 5/10, czas: 00:51:05

Krystyna Świerk
m-ce open: 83, kat. K60: 1/2, czas: 00:59:59
Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia:T.M

Kolejowe podium w Miłkowicach

„Kolej na bieg” - taką nazwę przypisali organizatorzy edycji biegów, które od pięciu lat odbywają się w Miłkowicach i nie jest ona bez znaczenia. Miłkowice to osada kolejarska, w której większość mieszkańców utożsamia się z historią węzła PKP Miłkowice. Pozostały piękne wspomnienia, które warto ocalić od zapomnienia.

Jak sama nazwa biegu wskazuje, trasa związana jest z koleją i rozpoczyna się na boisku w Miłkowicach, potem wzdłuż torowiska kolejowego, na którym odbywa się czynny ruch kolejowy, następnie przez majestatyczny wiadukt kolejowy do boiska w Gniewomirowicach i z powrotem tą samą trasą, która w całości liczy ok. 8,5 km.
Na starcie tegorocznej edycji, która odbyła się 23. czerwca stanęło 223 biegaczy, a wśród nich p. Stanisław Świerk.
Bardzo dobra dyspozycja oraz przygotowanie motoryczne pozwoliło p. Stanisławowi na osiągnięcie doskonałego wyniku - trzecie miejsce w kategorii wiekowej M60 na 14 startujących zawodników oraz 69. open. Czas pokonanego dystansu również bardzo dobry - 00:40:55.
Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: T.M

VII. edycja Strzegomskiej Dwunastki

Strzegom od zawsze nazywany zagłębiem granitowym kraju, od jakiegoś czasu granitowym sercem Polski, a od 8 lat jednym z flagowych wydarzeń miasta jest organizowany corocznie w czerwcu bieg Strzegomska Dwunastka na dystansie 6 km oraz 12 km wraz z towarzyszącymi im biegami dla dzieci i młodzieży. Bieg, który swoją atmosferą z roku na rok skupia nie tylko rodowitych mieszkańców gminy Strzegom ale i przyjezdnych z dalszych miejsc kraju i zagranicy.

Tegoroczna, ósma już edycja biegu przyciągnęła na start w sumie 329 osób - 112 na 6 km oraz 217 na 12 km.
Dystansami podzielili się zawodnicy 'NaturalniE Janowice" - pp. Krystyna i Stanisław Świerk; na dłuższym wystartowała p. Krystyna, a na sześciokilometrową pętlę wyruszył p. Stanisław.
Bardzo wysoka temperatura, unoszący się w powietrzu pył granitu, hektolitry wylanego potu nie przeszkodziły naszemu biegowemu małżeństwu w ukończeniu biegu i uzyskaniu doskonałych wyników. Warto dodać, że start zaplanowano na godz. 12:00, a już o godz. 22:00 p. Stanisław wziął udział we wrocławskim nocnym półmaratonie (więcej informacji w następnym artykule).

Pani Krystyna po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki:
Krystyna Świerk - dystans: 12 km
m-ce open: 156, m-ce open wśród kobiet: 29/54, kat. K60: 1/3, czas: 01:13:13

Stanisław Świerk - dystans: 6 km
m-ce open: 19, m-ce open wśród mężczyzn: 14/56, czas: 00:29:55

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: T.M

Zdjęcia: Użyczone