Ułatwienia dostępu

Szkoła wspinaczkowa 9UP

Adam Szumowski

camp 17

W Trzcińsku przy żółtym szlaku wiodącym ze stacji PKP do Schroniska Szwajcarka swoją siedzibę ma Szkoła Wspinaczki 9UP oferująca kursy wspinaczki, szkolenia oraz noclegi. Na miejscu znajdziecie sklepik z niezbędnym sprzętem do wspinaczki, służących specjalistyczną wiedzą aktywnie wspinających się właścicieli ośrodka oraz bezpieczny parking. Dane kontaktowe: Trzcińsko 65 a, 58-520 Janowice Wielkie, tel. 576 170 539  , http://sokoliki.net/

Fundacja "Czarodziejska Góra"

Adam Szumowski

konie

Fundacja "Czarodziejska Góra" z Mniszkowa od kilku lat organizuje obozy rehabilitacyjno-wspinaczkowe dla dzieci. Wśród uczestników są dzieci i młodzież z autyzmem, lecząca się z uzaleznień, z problemami wychowawczymi, ze środowisk zagrożonych marginalizacją. To niezwykła forma połączenia zabawy, aktywności i rehabilitacji. Wspinaczka sprzyja nie tylko poprawie kondycji fizycznej. Możliwość przebywania wśród rówieśników, pobyt w czystym środowisku, z dala od miejskiego szumu sprzyja również rozwojowi społecznych umiejętności i poprawie samopoczucia.
Mimo, iż wspinaczka należy do sportów ekstremalnych, instruktorzy organizacji udowadniają swoją działalnością, że jest ona dostępna również dla młodszych, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania i przestrzegania podstawowych zasad. Dane kontaktowe: Mniszków 31, 58-520 Janowice Wielkie, tel. 606 232 595 . www.czarodziejskagora.eu

 

 

Wspinaczka

Adam Szumowski

Rudawy Janowickie od lat przyciągają uprawiających wspinaczkę górską, zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą formą aktywności, jak i wytrawnych wspinaczy. To tu pierwsze kroki stawiała słynna himalaistka Wanda Rutkiewicz. Na rudawskich skałkach pojawiali się też m.in. Jerzy Kukuczka i Aleksander Lwow.
Najciekawszą i najpopularniejszą grupą skalną są Sokoliki (Sokolik Duży i Sokolik Mały) w Górach Sokolich. Coraz bardziej popularne są pobliskie skały (Sukiennice, Krzywa Turnia, Jastrzębia Turnia). W sercu Rudaw Janowickich znaleźć można kolejne ściany (Skalny Most, Piec, Starościńskie Skały, Ścianki).