Ułatwienia dostępu

Prezes GLKS "Rudawy" uhonorowany

W minioną niedzielę, przed meczem piłkarskim Prezes Klubu GLKS "Rudawy" p. Sławomir Skalany otrzymał Honorowe Odznaczenie od Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Udany start nowego sezonu A-klasy seniorów GLKS-u

Drużyna seniorów GLKS Rudawy Janowice Wielkie ma za sobą bardzo dobrą rundę jesienną, w której po 15 meczach zajmuje 4 miejsce Jeleniogórskiej A-klasy z dorobkiem 25pkt i bilansem 8 wygranych, 1 remisu i 6 porażek. Bilans bramowy to 52 strzelone i 48 stracone bramki. W zespole pojawiło się kilku nowych zawodników, a także nastąpiły zmiany w sztabie szkoleniowym. Wyniki cieszą, choć tabela oprócz trzech wyraźnie przodujących drużyn jest bardzo wyrównana i do rundy wiosennej trzeba się solidnie przygotować, aby utrzymać dobrą lokatę oraz nadal budować solidny zespół. Na przyszły rok zarząd ma w planie modernizację obiektu, na którym silne opady minionego lata wyrządziły szkody.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie jakie otrzymaliśmy w tym roku zarówno od Gminy jak i wszystkich sołectw, dzięki którym mamy możliwość rozwoju, a także chcielibyśmy bardzo podziękować sponsorom licząc na dalszą współpracę i kibicom, których pojawia się coraz więcej na naszych meczach co daje nam dodatkowej motywacji do jeszcze cięższej pracy" - zawodnicy i zarząd.

Dobry start piłkarzy w nowym sezonie

Nowy sezon piłkarski 2021/2022 rozpoczął się bardzo optymistycznie dla drużyny seniorów, która po 6 kolejkach z kompletem zwycięstw uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli.

Ciężka praca w okresie przygotowawczym oraz transfery, jakich udało się dokonać przed sezonem powoli zaczynają przynosić efekty. Dotychczasowe wyniki przedstawiają się następująco:

1. Pauza
2. KKS Jelenia Góra - Rudawy Janowice 1:3
3. Rudawy Janowice - WKS Pilchowice II 18:0
4. FC Karpacz - Rudawy Janowice 1:2
5. Rudawy Janowice - Juvenia Rybnica 8:0
6. TS Wojanów - Rudawy Janowice 0:8

Kolejne dwa mecze odbędą się na własnym stadionie. Pierwszy przeciwko drużynie Halniak Miłków II, a w drugim drugi przeciwko KS Łomica II. Oba spotkania zaplanowano na niedzielę o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Janowickie święto piłki nożnej

W ubiegłą sobotę na boisku piłkarskim w Janowicach Wielkich odbył się Turniej im. Henryka Musiała. Pomysłodawcą inicjatywy był Prezes GLKSu „Rudawy” Sławomir Skalany.

Celami imprezy były promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego poprzez grę w piłkę nożną, integracja młodych piłkarzy oraz upamiętnienie p. Henryka Musiała, legendy janowickiej piłki, długoletniego prezesa klubu GLKS, działacza OZPN Jelenia Góra.
Organizatorzy przygotowali 5 boisk zgodnie z wytycznymi PZPN dla poszczególnych grup wiekowych. W turnieju udział wzięły łącznie 24 zespoły (240 dzieci) - 5 drużyn w grupie „skrzat”, 12 drużyn w grupie „żak”, 7 drużyn w grupie „orlik”, 24 trenerów, 3 osoby z zabezpieczenia medycznego, 5 sędziów, w tym 4 związkowych i jeden przygodny. Zespoły reprezentowały 3 powiaty: jeleniogórski, lubański i kamiennogórski. Najmłodszy uczestnik zawodów miał 4 lata, najstarszy 11 lat, wystąpiła jedna drużyna kobieca, ale i nie brakowało pojedynczych dziewczynek w drużynach. „Skrzaty” i „orliki” grały systemem każdy z każdym, natomiast „żaki” rywalizowały w systemie 2 grup składających się z 6 zespołów. Po rywalizacji grupowej odbyła się faza pucharowa i o miejsca. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy piłkarz zestaw startowy i medal. Niewątpliwie jednak najwięcej radości dzieciom sprawiły puchary przechodnie.

Turniej uatrakcyjniły:
- występ Pawła Skóry mistrza Świata, Europy i Polski we Freestaylu;
- bezpłatny bufet z owocami, napojami, ciastami;
- ścianka celności;
- konkurs fantowy;
- pokaz armatki wodnej janowickiej OSP.
W organizację turnieju zaangażowany był głównie zarząd Klubu GLKS „Rudawy” na czele z Prezesem, rodzice dzieci będących członkami klubu, pracownicy Urzędu Gminy w Janowicach Wielkich oraz wielu społeczników – przyjaciół klubu GLKS „Rudawy”

Kolejne sukcesy młodych piłkarzy

Podopieczni trenera T. Fijałkowskiego z janowickiego klubu GLKS „Rudawy” wzięli udział w kolejnych dwóch turniejach osiągając bardzo dobre wyniki.

Na zaproszenie Lotnika Janowiczanie wzięli udział w turnieju im. Dawida Badeckiego w Jeżowie Sudeckim. Rozgrywki odbywały się w 3 kategoriach wiekowych. Piłkarze GLKSu wystartowali we wszystkich rozgrywając następujące mecze: 

GLKS „Rudawy” – Lotnik Jeżów Sudecki I (2:1)
GLKS „Rudawy” – Akademia Kamienna Góra I (1:0)
GLKS „Rudawy” – Chojnik JG (1:1)
GLKS „Rudawy” – Włókniarz Mirsk (2:2)
GLKS „Rudawy” – KKS Jelenia Góra (3:0)
GLKS „Rudawy” – Lotnik Jeżów Sudecki II (2:0),
GLKS „Rudawy” – Akademia Kamienna Góra (5:0)

W ostatecznym rozrachunku janowickie Żaki gromadzą 17 punktów, które pozwalają im zająć najwyższe miejsce na podium. Dodatkowo miano najlepszego zawodnika otrzymał Kuba Barn, kapitan janowickiej drużyny.
„Moi piłkarze grają bardzo ambitnie i pokazują charakter. Piękne akcje i piękne gole, jak i parady bramkarskie. Jestem z nich dumny, że w tak ważnym dla mnie turnieju pokazują, że „małe” Janowice Wielkie wygrywają tak mocny turniej. Turniej, miał dla mnie wymiar sentymentalny, gdyż wiele lat grałem z Dawidem w ataku KS Karkonoszy.
Dziękuję rodzicom za doping, a pani Mai za zdrowy poczęstunek dla dzieci." - podsumował trener T. Fijałkowski.

Gospodarzem kolejnego turnieju był GLKS „Rudawy”. W rozgrywkach uczestniczyły: Orzeł Marciszów, Bóbr Marciszów, Budowlani Wojcieszów, Olimpia Kowary, Pogoń Świeżawa oraz dwie janowickie reprezentacje. Drużyna Rudawy I zgromadziła 16 punktów wygrywając 5 meczy i remisując jeden, natomiast klubowi koledzy z drużyny Rudawy II  zdobyli ostatecznie 9 punktów.  Janowiczanie po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium. Ponadto zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi – Zawodnikiem turnieju został Kuba Baran, a najlepszym bramkarzem Mateusz Markowiak.
Oni są nie do zatrzymania, w ich oczach widać mentalność zwycięzców, głód gry i chęć zwycięstwa!  Tak rodzą się wielcy zawodnicy!  Przy tym wszystkim wspaniałe się bawią! Jako trener jestem dumny i zadowolony." - powiedział trener T. Fijałkowski.

Warto zaznaczyć, że był 5 turniej cyklu OZPN i 5 zwycięstwo Żaków.

 

Kolejne sukcesy młodych piłkarzy

19 maja piłkarze z grupy Żak reprezentujący GLKS „Rudawy” Janowice wzięli udział w turnieju w Mysłakowicach. Trener T . Fijałkowski, którego podczas zawodów zastąpił trener P. Ignaczak wystawił do rozgrywek dwie drużyny.

W zawodach udział wzięły także drużyny: Orzeł Mysłakowice, Pogoń Świerzawa, Budowlani Wojcieszów, Bóbr Marciszów. Rudawy I wygrały turniej z 13 punktami i bilansem bramek 11-1, a Rudawy II zajęły 3 miejsce z 7 punktami i bilansem bramek 3-4.
Kolejny turniej odbył się 26 maja w Świerzawie. Udział w nim wzięło 7 drużyn: Pogoń Świerzawa I, Pogoń Świerzawa II, Rudawy Janowice Wielkie, Bóbr Marciszów, Budowlani Wojcieszów, Orzeł Mysłakowice, Olimpia Kowary. Janowiczanie rozegrali 6 meczy wygrywając 5 z nich i zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z bilansem bramkowym 23-3.
Zwieńczeniem turnieju był strażacki pokaz armatki wodnej.

Chłopaki grają bardzo dojrzale jak na swój wiek. Mają dużą wiedzę i umiejętności, aby w kolejnych latach robić dalsze postępy. Cała drużyna zagrała piłkę z poziomu Ajaxu Amsterda. Szymon Ignaczak 12 asyst, Kuba Fijałkowski 11 goli, Michał Ignaciuk pościł tylko 3 gole, Kuba Baran strzelił bramkę turnieju z rzutu wolnego pod poprzeczkę. Drużyna w składzie Michał Ignaciuk, Michał Celt, Ksawery Skalany, Mikołaj Ślawski, Kuba Baran, Szymon Ignaczak, Kuba Fijałkowski, Kosma Koncewicz I Radek Kulig pokazała dziś i w 3 poprzednich turniejach ze zawsze gra o wygraną! Gratulacje chłopaki, jestem z Was dumny! Dziękuję Pogoni za wspaniałą organizację i poczęstunek oraz loterię fantową. Oczywiście dziękuję rodzicom naszych zawodników za nieocenioną pomoc i doping. Rudawy Hej!!!" - podsumował trener T.Fijałkowki

Sukcesy Żaków w rozgrywkach OZPN

Młodzi piłkarze z grupy Żaka pod skrzydłami trenera Tomasza Fijałkowskiego odnotowali kolejne sukcesy w piłkarskich rozgrywkach.

Pierwszy turniej odbył się w Wojcieszowie z udziałem pięciu drużyn: GLKS Rudawy Janowice Wielkie, Bóbr Marciszów, Budowlani Wojcieszów, Pogoń Świerzawa, Orzeł Mysłakowice. Młodzi Janowiczanie wygrali 4 mecze z ostatecznym bilansem bramek 12-2, pokazując świetną grę zespołową opartą na podaniach, realizując tym samym założenia taktyczne. Tytuł króla strzelców otrzymał Ksawery Skalany.
Następny turniej miał miejsce w Marciszowie. Zagrało w nim 6 zespołów: Bóbr Marciszów, Rudawy Janowice Wielkie I, Rudawy Janowice Wielkie II, Orzeł Mysłakowice, Budowlani Wojcieszów, Pogoń Świerzawa. Drużyna Rudawy I zdobyła 13 punktów wygrywając 4 mecze i 1 remisując, dzięki czemu po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium. Klubowi koledzy z drużyny Rudawy II również dobrze prezentują się na turnieju zdobywając 2 punkty.
Miłą chwilą był mecz między obiema drużynami, pełen zwrotów akcji z ostatecznym wynikiem 4-3. Czarę sukcesu przepełniły dwie indywidualne nagrody - królem strzelców został Kuba Fijałkowski, a najlepszym bramkarzem Mateusz Markowiak.
Gratulacje dla młodych piłkarzy, trenera i dopingujących rodziców!

Żaki z kolejnym sukcesem na koncie

W sobotę 19 stycznia młodzi piłkarze z grupy Żaka na zaproszenie klubu KS Karkonosze Jelenia Góra zagrali w kolejnym turnieju w tym roku. W rozgrywkach obok zawodników z GLKSu "Rudawy" udział wzięło 11 innych drużyn (ok. 100 piłkarzy): Karkonosze I, II, III, Akademia Bolesławiec, Polonia Świdnica I,II, Stowarzyszenie Iskra, JTS Jawor, KS Łomnica, Orzeł Lubawka, Akademia Kamienna Góra.

W pierwszej fazie zawodów drużyny podzielono na 4 grupy. Chłopcy z Janowic Wielkich trafili do silnej grupy, którą tworzyły zespoły: Akademia Bolesławiec i Polonia II Świdnica. Pierwszy mecz z Bolesławcem zakończył się wynikiem 1:0 dla Janowiczan, drugą rozgrywkę (ze Świdnicą) rozstrzygnęly rzuty karne, gdzyż w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem (1:1). Janowiccy piłkarze, ciężko trenujący w ostatnim czasie rzuty karne wygrali 2:1 i awansowali do tzw. Ligi Mistrzów - dołączyli do innych drużyn, które w swoich grupach zajęły pierwsze miejsca tj.: Karkonosze I Jelenia Góra, Iskra oraz Polonia I Świdnica. Podopieczni trenera Tomasza Fijałkowskiego 4 miejsce w turnieju mieli już zapewnione, ale nie osiedli na laurach. Mecz z drużyną Polonia Świdnica przegrali 1-0, ale kolejne dwie rozgrywki zwyciężyli osiągając wyniki 3-0 i 2-0.
W klasyfikacji generalnej młodzi adepci janowickiej piłki nożnej stanęli na drugim stopniu podium, ponadto zawodnicy otrzymali wyróżnienia indywidualne - Szymon Ignaczak otrzymał miano najlepszego zawodnika turnieju, Kubę Fijałkowskiego z 6 golami na koncie okrzyknięto vice królem strzelców, a bramkarz, Michał Ignaciuk został specjalistą od rzutów karnych.
"Chłopcy pokazali wspaniałą, abitną grę. Są zmęczeni, ale szczęśliwi, a to najważniejsze. Dziękuję rodzicom za fantastyczny doping!" - podsumował Trener Tomasz Fijałkowski.

Tekst: K. R
Zdjęcia: T.F

Noworoczny sukces Żaków

5 stycznia piłkarze z grupy Żaków trenujący w GLKS "Rudawy" wzięli udział w turnieju zorganizowanym przez KS Karkonosze w Jeleniej Górze.W rywalizacji zmierzyło się 10 drużyn: Karkonosze I, Karkonosze II, Karkonosze III, Górnik Wałbrzych I, Górnik Wałbrzych II, Lechia Piechowice, Akademia Kamienna Gora, Orzeł Lubawka I, Orzeł Lubawka II.

Janowiccy piłkarze zagrali w grupie A, pewnie wygrywając 3 mecze i remisując 1. Z pierwszego miejsca w grupie, z 10 punktami na koncie chłopcy awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z Górnikiem Wałbrzych. W regulaminowym czasie obie drużyny zagraly wyrównanie osiagając wynik 1:1. W wyniku serii rzutów karnych janowiczanie ulegli 2:1.  W tzw. małym finale, czyli meczu o 3 miesce reprezentanci GLKSu ponownie spotkali się  z drużyną Karkonosze II, z którą w meczach grupowych zwyciężli 1:0. Niestety finałowe spotkanie zakończyło się pechowo - wynikiem 2:1 dla przeciwników. Jak podkreśla trener, p. Tomasz Fijalkowski, jego podopiecznym zabrakło sił i mimo dobrej gry zmienników nie udało się odwrocić wyniku na naszą szalę. 
"Zagraliśmy super piłkę i o mały włos nie znaleźlismy się w wielkim finale, w którym Karkonosze pokonały Górnika Wałbrzych 2-1. Z rozgrywaek wracamy z kolejnym pucharem i medalami za zajęcie 4 miejsca. Ponadto nasz obrońca - Kosma Koncewicz, mieszkaniec Mniszkowa został wyróżniony jako najlepszy defensor turnieju. Jestem dumny z chłopaków. Cieszy mnie ich motywacja i chęć walki. Pokazujemy, że nawet mała miejscowość może rywalizować z wiekszymi miastami!"

Tekst:K.R
Zdjęcia: T.F