Ułatwienia dostępu

Podsumowanie Janowickiego Finału WOŚP

Podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbył się 28 stycznia 2024 r. zbieraliśmy pieniądze na specjalistyczny sprzęt do diagnozowania i leczenia płuc po pandemii razem z tysiącami wolontariuszy w Polsce i na świecie. Nasi uczniowie kwestowali na terenie gminy zachęcając mieszkańców do wspierania „Orkiestry.”

Mieszkańcy gminy bardzo chętnie włączali się "do wspólnego grania" wrzucając monety i banknoty do puszek. Symboliczne serce przyklejane przez kwestujących było znakiem wspierania tego szczytnego celu.
O godzinie 14.00 w szkolnej auli rozpoczęła się impreza główna. "Grali" uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy. W kawiarence z popcornem, watą cukrową i domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców pracowali nauczyciele, ksiądz oraz uczniowie z samorządu szkolnego. W ciągu dnia trwała zabawa dla młodszych i starszych z wieloma atrakcjami – były  konkursy, loteria „koło fortuny”, aukcje i licytacje i dużo dobrej muzyki. Wszyscy bawili się jednocześnie zbierając pieniądze dla Fundacji. 
Jeden orkiestrowy kubek został sprzedany 800 zł, czemu towarzyszyła niezwykła radość. Sprzedawano obrazy, koszulki, torty, vouchery do teatru i apartamentów oraz wiele innych przedmiotów. 
Około godz. 20.00  zostało wysłane symboliczne światełko do nieba. Następnie w asyście uczniów dyrekcja szkoły zawozi puszki do sztabu w JCK w Jeleniej Górze, gdzie zostały oficjalnie otwarte, a pieniądze przeliczone. Około godz. 22.00 wiadomo już było że Orkiestra ma już ponad 175 milionów. 
30 stycznia organizatorzy janowickiego finału dowiedzieli się, że wszystkie dotychczasowe rekordy zostały pobite i na terenie gminy Janowice Wielkie  zebrano łącznie 33012 ,11 zł + 50 Euro.
Radość była ogromna, to ważne, że pomimo różnych przeciwności kolejny raz udało się przekonać wielu, że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego.
"Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk, by kogoś nie pominąć. Dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence, nauczycielom, opiekunom samorządu, pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących oraz tym,  którzy dostarczyli ciasta i inne produkty, wszystkim którzy przekazali przedmioty na licytację. Dziękuję za pomoc w realizacji światełka do nieba. Dziękuję mojej rodzinie za wyrozumiałość. - powiedział Mirosław Wiśniewski, główny koordynator janowickiego finału WOŚP.