Ułatwienia dostępu

V KARKONOSZE KARATE CAMP

Emilia Chrząstowska

W minioną sobotę (20.05) lokalny klub karate Shotokan organizował kolejną, piątą edycję swojego zgrupowania. Były to ostatnie szlify przed startem w II SUDETES OPEN - KARATE GRAND PRIX, które już 27 maja w Karpaczu. Pomimo mocno komunijnemu weekendowi frekwencja dopisała. W programie dla młodszych stażem kata Heian Sandan, a dla starszych mniej znane kata - Jitte. Później trening kumite i sparingi. Po części treningowej odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą zupą. 

Dziękujemy trenerom Czesławowi Trzeciakowi oraz Andrzejowi Trzeciakowi za poprowadzenie zajęć. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich za udostępnienie sali. Dziękujemy Gminie Janowice Wielkie za udostępnienie Zielonej Doliny. Dziękujemy przybyłym karatekom oraz rodzicom. 

VIX GRAND PRIX ŚLĄSKA POLSKO-CZESKIEGO

Emilia Chrząstowska

W minioną sobotę (6 maja) część zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyła w międzynarodowym turnieju karate WKF zorganizowanym przez LZS Karate-do Głubczyce. W turnieju wzięło udział 257 zawodników z 20 klubów z Polski oraz Czech. 14 osobowa ekipa KKKS wywalczyła łącznie 14 medali, plasując się na 13 miejscu w klasyfikacji klubowej. 

* Złote medale zdobyli:

Michał Celt,

Karyna Poberezhets,

* Srebrne medale zdobyli:

Jakub Praczyk,

Drużyna kata U10 w składzie Emely Engl, Wiktoria Jakóbowska, Zofia Cieślar,

* Brązowe medale zdobyli:

Magdalena Kowalczyk,

Jakub Praczyk 3x,

Emely Engl,

Franciszek Praczyk,

Zofia Cieślar,

Alicja Szymańska,

Mikołaj Głąbiński,

Drużyna kata U14 w składzie Jakub Praczyk, Mikołaj Głąbiński, Michał Celt.

W turnieju wzięli również udział Zuzanna Masilonis, Wiktor Jakubowski, Gabriela Kasieczka, Lidia Stępniewska. 

Opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy Czesław Trzeciak i Grzegorz Praczyk. 

Był to już ostatni sprawdzian zawodników KKKS przed majowymi zawodami w Karpaczu oraz Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików we Wrocławiu i zdobywanie punktów w ramach rywalizacji sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Warto dodać, że każde zawody (nawet te lokalne) gromadzą sporą liczbę zawodników. Zdobycie medalu, czy nawet 5 miejsca oznacza pokonanie kilku przeciwników. Cieszy, że z zawodów na zawody powiększa się grono chętnych do startów. Ciągle jednak jeszcze, nawet u starszych stażem zawodników, w momencie walki o medale myślenie przestawia się z "rób swoje" na "muszę mieć medal". Dlatego właśnie tak istotne są jak najczęstsze starty. 

Ogólnopolski turniej UKEMI CUP

Emilia Chrząstowska

W minioną sobotę (01.04) zawodnicy lokalnego klubu Karate Shotokan uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju karate WKF "UKEMI CUP - VIII Turniej Karate o Puchar Burmistrza Kobylina". Zawody zorganizował Uczniowski Klub Sportowy UKEMI z Kobylina. Wzięło w nich udział 347 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z Polski oraz Ukrainy (łącznie rozegrano 563 osobo-konkurencje). Zawodnicy KKKS spisali się świetnie zdobywając łącznie 29 medali - 6 złotych, 9 srebrnych ora 14 brązowych. Dla części z nich był to pierwszy, poważniejszy start w życiu. 

Swoje konkurencje zwyciężyli:
Barbara Michalska 2x, Franciszek Praczyk, Wojciech Chochoł, Wiktor Jakubowski, Artem Babych.

Srebrne medale zdobyli:
Barbara Michalska, Szymon Wojtkowiak 3x, Wojciech Chochoł, Adam Wawrzak, Bartłomiej Celt, Michał Celt, Apolonia Udod.

Brązowe medale wywalczyli:
Adam Wawrzak 2x, Mikołaj Głąbiński, Zuzanna Masilonis 2x, Przemysław Hejnowski, Apolonia Udod 2x, Karyna Poberezhets, Michał Celt, Mikołaj Kmin, Wojciech Chochoł, Magdalena Kowalczyk, Zuzanna Stępień.

Piąte miejsca, plasując się tuż za podium, zdobyli:
Jakub Salamon, Magdalena Kowalczyk 2x, Bartłomiej Celt, Zuzanna Stępień 2x, Mikołaj Kmin, Franciszek Praczyk, Alicja Szymańska.

W turnieju, godnie reprezentując Nasz Klub, udział wzięli również:
Jakub Gurgacz, Krystian Łubianka, Szymon Kobylak, Lidia Stępniewska, Bartłomiej Bentkowski-Łącki, Oleksandr Prokhorchuk, Emely Engl, Krzysztof Michalski.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, a w wielu konkurencjach na starcie stawiało się ponad 20 zawodników. Uzyskane wyniki, w odniesieniu do ilości i poziomu konkurentów, świadczą o bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym zawodników KKKS już od najmłodszych lat. Opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy Czesław Trzeciak, Martyna Redlich oraz Grzegorz Praczyk. Wyjazd został częściowo sfinansowany ze środków Gminy Janowice Wielkie.

9 TH CENTRAL POLAND OPEN GRAND PRIX KARATE

Emilia Chrząstowska

W miniony weekend kilkoro zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyło w międzynarodowych zawodach karate WKF 9 TH CENTRAL POLAND OPEN GRAND PRIX KARATE, które były jednocześnie turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate.  W zawodach wzięło udział 697 zawodników z 79 klubów z Polski, Litwy, Słowacji i Ukrainy (rozegrano 1 019 osobo-konkurencji).

Poziom sportowy i organizacyjny zawodów był bardzo wysoki. W zawodach spotkali się bowiem zawodnicy z najlepszych klubów karate sportowego w Polsce i nie tylko. Dla Naszych zawodników był to pierwszy turniej o takiej randze, więc najważniejszym celem było zdobycie doświadczenia.

Najlepiej z ekipy spisał się Franciszek Praczyk dwukrotnie plasując się tuż za podium w kata U10 oraz kata U12. Jakub Praczyk natomiast zanotował jedną wygraną walkę w kumite, w drugiej uznając wyższość przeciwnika z Ukrainy. 

Zuzanna Masilonis w konkurencji kata Juniorek Młodszych przeszła do drugiej rundy, tak jak Magdalena Kowalczyk w kata Młodziczek. Obie wystartowały również w kumite, przegrywając jednak nieznacznie w pierwszych rundach.

Pomimo braku medalu możemy ten start uznać za udany, głównie pod kątem ilości zdobytego doświadczenia. Często do zwycięstwa bowiem brakowało tylko "głowy". Zgodnie twierdzi główny trener KKKS Sensei Czesław Trzeciak. 

W zawodach wziął również udział Szymon Wojtkowiak. 

W roli sędziego wystąpił Grzegorz Praczyk, co również zasługuje za wyróżnienie.

Staż techniczny Japan Karate Association

Emilia Chrząstowska

W miniony weekend reprezentacja lokalnego klubu karate shotokan wraz z trenerami wzięła udział w stażu technicznym w Tarnowie Podgórnym. Zgrupowanie zostało zorganizowane przez Japan Karate Association Poland. Prowadzącym był sensei Igarashi Tatsuro (3DAN JKA), trener HQ JKA w Tokio oraz aktualny wicemistrz Japonii w kumite. Stałe podnoszenie kwalifikacji i zakresu wiedzy jest niezwykle ważne również w sztukach walki. Udział w zgrupowaniach z trenerami z Japonii procentuje nie tylko w odniesieniu do wyników sportowych, ale przede wszystkim na jakość szkolenia przyszłych karateków.