Ułatwienia dostępu

Mocne drugie półrocze KKKS

Emilia Chrząstowska

Lokalny klub karate shotokan nie próżnował w drugiej połowie 2023r. Wakacje rozpoczął aktywnym wypoczynkiem, czyli obozem sportowym w Niechorzu, w którym uczestniczyło 40 karateków. Podczas wakacji zrealizowano również kilka pokazów karate, m.in. w Komarnie, Miłkowie, Janowicach Wielkich, czy Podgórzynie. Od września młodzi wojownicy z KKKS zdążyli uczestniczyć w 5 turniejach (w tym międzynarodowych) w różnych częściach Kraju, zdobywając łącznie prawie 50 medali. W październiku jeden z trenerów - Grzegorz Praczyk pomyślnie zdał na 1DAN w prestiżowej organizacji Japan Karate Association. Nasz lokalny klub w listopadzie podjął się wielkiego wyzwania, jakim było zorganizowanie Mistrzostw Polski Karate Seniorów, czyli jedynych oficjalnych zawodów wyłaniających mistrzynie i mistrzów Polski w dyscyplinie sportowej karate. Zawody odbyły się w Karpaczu, a Gmina Janowice Wielkie była Partnerem tego wydarzenia na skalę ogólnopolską. Pomimo końcówki roku, przez KKKS kilka ważnych imprez. Już 2 grudnia część zawodników weźmie udział w Pucharze Polski Dzieci, natomiast 16 grudnia wszyscy zawodnicy wezmą udział w Finałach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w karate olimpijskim, tym razem reprezentując swoje szkoły. 10 grudnia natomiast w janowickiej Szkole Podstawowej odbędzie się już trzecia edycja Turnieju Mikołajkowego. Wszystkim życzymy powodzenia i czekamy na przyszły rok, równie emocjonujący.

Grzegorz Praczyk

Trwa nabór do grup początkujących Karate

Emilia Chrząstowska

Karkonoski Klub Karate Shotokan zaprasza do udziału w naborze do grup początkujących Karate. 

Zajęcia będą odbywać się w:

- poniedziałki 16.30 - 17.30,

- wtorki 18.30 - 19.30

- czwartki - 16.30-17.30.

Nowością są zajęcia dla dorosłych, które będą już skupiać się na samoobronie oraz innych aktywnościach fizycznych- wkrótce ukaże się więcej informacji na ten temat. 

plakat nabory kkks

II SUDETES OPEN - KARATE GRAND PRIX

Emilia Chrząstowska

27 maja Karkonoski Klub Karate Shotokan zorganizował drugą edycję międzynarodowych zawodów karate WKF "SUDETES OPEN - KARATE GRAND PRIX".  W zawodach wzięło udział 265 zawodników z 26 klubów z Polski, Czech oraz Niemiec. W sumie rozegrano 495 osobo-konkurencji. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Pana Kamila Bortniczuka, Starosty Karkonoskiego Pana Krzysztofa Wiśniewskiego oraz Burmistrza Karpacza Pana Radosława Jęcka. Zawody rozegrano pod auspicjami Polska Unia Karate - Polski Związek Sportowy oraz Dolnośląski Związek Karate WKF. Zawodnicy byli oceniani przez 27 wykwalifikowanych sędziów pod przewodnictwem Pawła Piotrowskiego - sędziego światowego World Karate Federation. Całość zawodów była transmitowana online, a wyniki można było śledzić na bieżąco na stronie sportdata.

Ogólnie rozegrano 68 konkurencji, w tym kata indywidualne oraz drużynowe, kumite oraz fantom. W klasyfikacji medalowej zwyciężył Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich Budokan przed UKS Shodan ZDUNY oraz MIKASA Średzki Klub Karate Shotokan. Świetnie spisali się zawodnicy KKKS, zdobywając łącznie 29 medali (w tym 5 złotych, 7 srebrnych oraz 17 brązowych). Tym samym w generalce Karkonosze uplasowały się na 4 miejscu, wyprzedzając wiele dobrych ekip z całej Polski.

Jest to niewątpliwie dużym sukcesem, biorąc pod uwagę zarówno silnie obsadzone konkurencje, jak i staż zawodników - uważa Czesław Trzeciak - główny trener KKKS.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Wachowiak z UKS Shodan Zduny. Najlepszym zawodnikiem natomiast został Wojciech Chochoł z KKKS. Drugie miejsce w klasyfikacji zajęła Barbara Michalska również z KKKS.

Wszyscy zgodnie oceniają zarówno organizację, jak i rywalizację sportową na bardzo wysokim poziomie. W wielu konkurencjach na starcie pojawiało się powyżej 15 zawodników. To pokazuje potrzebę organizacji takich turniejów, ale również wysoki poziom rywalizacji sportowej w karate WKF. Dla trenerów najważniejsze, że każdy mógł stoczyć kilka, kilkanaście walk, co jest najwyższą wartością tego typu zawodów. Organizatorzy zapewniają, że już planowana jest przyszłoroczna edycja Sudetes Open.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Emilia Chrząstowska

17 czerwca kilkoro zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan uczestniczyło w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w karate WKF - strefa D. Zawody odbyły się w Lutyni, a organizatorem był WKSA Budokan Wrocław oraz Dolnośląski Związek Karate WKF pod egidą Polskiej Unii Karate.

Turniej odbył się w ramach punktowanego współzawodnictwa młodzieżowego MSiT. W zawodach wzięło udział 155 zawodników (tylko roczniki 2012-2010) z 15 klubów z południowej Polski (Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie, Małopolskie, Podkarpackie).

Skromna, sześcioosobowa reprezentacja KKKS spisała się bardzo dobrze, zdobywając łącznie 3 medale i cenne dla Naszego regionu punkty SSM.

Bezkonkurencyjna tego dnia była Gabriela Kasieczka (SP Podgórzyn), pewnie zdobywając złoto w konkurencji kumite indywidualne -58kg. Dwa brązowe medale dołożyła Zuzanna Masilonis (SP nr 8 Jelenia Góra) - jeden z konkurencji kata indywidualne, drugi w kumite indywidualnym -50kg. Piąte miejsce w konkurencji kata zdobył Michał Celt (SP Janowice Wielkie), a Mikołaj Głąbiński (SP Wojcieszów) miejsce 7. Mikołaj dorzucił jeszcze 5 miejsce w kumite indywidualnym -50kg. W zawodach wzięła również udział Lidia Stępniewska wygrywając dwie walki oraz Jakub Gurgacz odpadając w pierwszej rundzie. Niestety z powodu choroby w zawodach nie mógł uczestniczyć Jakub Praczyk. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Opiekę nad zawodami sprawował trener Czesław Trzeciak. Grzegorz Praczyk wystąpił w roli sędziego.

V KARKONOSZE KARATE CAMP

Emilia Chrząstowska

W minioną sobotę (20.05) lokalny klub karate Shotokan organizował kolejną, piątą edycję swojego zgrupowania. Były to ostatnie szlify przed startem w II SUDETES OPEN - KARATE GRAND PRIX, które już 27 maja w Karpaczu. Pomimo mocno komunijnemu weekendowi frekwencja dopisała. W programie dla młodszych stażem kata Heian Sandan, a dla starszych mniej znane kata - Jitte. Później trening kumite i sparingi. Po części treningowej odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą zupą. 

Dziękujemy trenerom Czesławowi Trzeciakowi oraz Andrzejowi Trzeciakowi za poprowadzenie zajęć. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich za udostępnienie sali. Dziękujemy Gminie Janowice Wielkie za udostępnienie Zielonej Doliny. Dziękujemy przybyłym karatekom oraz rodzicom.