Ułatwienia dostępu

Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w piłce nożnej halowej chłopców

Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich oraz Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Karkonoskiego w piłce nożnej halowej chłopców z rocznika klas siódmych i ósmych. Zawody odbyły się w naszej szkolnej hali sportowej. W rozgrywkach uczestniczyły cztery reprezentacje powiatu karkonoskiego z udziałem naszej reprezentacji szkoły podstawowej. Stawką zawodów był awans dwóch pierwszych zespołów do finału strefowego. Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze zdobywając srebrne medale i uzyskując awans do dalszego etapu rozgrywek. Finał odbył się w Pisarzowicach z udziałem sześciu najlepszych zespołów reprezentujących powiat jeleniogórski, lwówecki i kamiennogórski. Nasi chłopcy po zaciętych i trudnych sportowych bojach zajęli ostatecznie piąte miejsce.
Oto nasi reprezentanci: Ignaciuk Michał, Markowiak Mateusz, Brudziński Wojciech, Baran Marcel, Koncewicz Kosma, Skalany Ksawery, Żoch Fabian, Gliszczyński Maciej, Ślawski Mikołaj oraz Jachimowski Krystian. W finale strefy zabrakło Mikołaja Ślawskiego oraz Ksawerego Skalanego a dołączył Kośny Adrian. Gratulacje dla wszystkich zawodników.
Opiekun: Piotr Lesiński.

Janowiccy siatkarze wicemistrzami strefy jeleniogórskiej

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Marciszowie odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej mężczyzn. W zawodach uczestniczyły najlepsze zespoły amatorskie z powiatu jeleniogórskiego, kamiennogórskiego oraz lwóweckiego, które we wcześniejszych powiatowych eliminacjach uzyskały tytuł mistrza powiatu. System rozgrywek „każdy z każdym”. Rewelacyjnie spisała się męska reprezentacja Janowic Wielkich, która w finale uległa gospodarzom Bóbr Marciszów 0:2 uzyskując tym samym tytuł wicemistrza strefy za rok 2023. Serdeczne gratulacje i podziękowanie za godne reprezentowanie naszej gminy.
Trener Piotr Lesiński.

piłka siatkowa LZS chłopcy strefa 2023 1

Brązowe medale kobiet w siatkówce

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej kobiet - zespołów amatorskich, niezrzeszonych w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Lwówku Śląskim. W zawodach udział wzięło sześć najlepszych zespołów żeńskich, po dwa z powiatu karkonoskiego, kamiennogórskiego oraz lwóweckiego, wyłonionych wcześniej w eliminacjach powiatowych. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza pierwsza drużyna kobieca z "UKS-u Sokoliki", która tak jak zeszłego roku stanęła na podium zajmując trzecie miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodniczek oraz podziękowania dla pana Sławomira Piątka, który pomógł w prowadzeniu i przygotowaniu zespołu.

Trener: Piotr Lesiński

 

Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w warcabach

W Szkole Podstawowej w Siedlęcinie (gmina Jeżów Sudecki) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w warcabach 100 polowych. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. Janowicka reprezentacja szkoły podstawowej w zawodach warcabowych wystartowała po raz pierwszy w historii. Traktowaliśmy start jako próbę naszych umiejętności i sprawdzenie jak grają najlepsi w powiecie.
System rozgrywek turnieju polegał na tym, iż każdy uczestnik z naszej szkoły musiał rozegrać sześć spotkań indywidualnych trwających maksymalnie 20 minut. Niektóre kończyły się po kilku minutach, w zależności od poziomu gry zawodników. Janowicka reprezentacja liczyła piętnaście osób. Rewelacyjnie spisali się: Szczepańska Antonina zajmując drugie miejsce, Fijałkowska Hanna trzecie miejsce oraz Skalany Ksawery drugie miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Nauczyciele wychowania fizycznego.

Małgorzata Sokół-Zięba, Piotr Lesiński

Reprezentacja janowickiej szkoły podstawowej na starcie biegów przełajowych

W efekcie eliminacji powiatowych i strefowych w biegach przełajowych w Krzyżowej w powiecie świdnickim odbył się finał Dolnego Śląska za rok 2023. Prawo startu uzyskali uczniowie, którzy zajęli miejsca I-VI w zawodach strefowych, które wcześniej odbyły się w Jeżowie Sudeckim. To przysłowiowa przepustka do finałów oraz możliwość wywalczenia stypendium sportowego zgodnie z regulaminem stypendialnym naszej szkoły. Nasi sportowcy uzyskali bardzo dobre wyniki i miejsca wśród dolnośląskich biegaczy. Łączna liczba zgłoszonych do startu bliska była 650 biegaczy, reprezentujących najlepsze kluby lekkoatletyczne i biegowe na Dolnym Śląsku. Sam udział w zawodach w tak wybornym gronie to dla naszych sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego wielki zaszczyt i sportowy sukces.

Oto wyniki naszych sportowców:                                                                                           

Kina Lena - VI miejsce (60 startujących)

Górnicka Zofia - VII miejsce (27 startujących)

Skalany Szymon - V miejsce (35 startujących)

Szymon Kudelski - XVIII miejsce (70 startujących)

Źrebiec Oliwia - XVII miejsce (60 startujących)

Szymaniak Blanka - XVII miejsce (87 startujących)

Górnicka Daria - XIII miejsce (87 startujących)

Skalany Lena - XXIX miejsce (60 startujących)

Markowiak Mateusz - XXIII miejsce (85 startujących)

Czech Oskar - XII miejsce absolwenci                                                                                 

Goniacz Paweł - XVI miejsce absolwenci 

W ogólnej klasyfikacji gmin zajęliśmy rewelacyjne dziesiąte miejsce. W klasyfikacji powiatów czwarte miejsce. Wszystkim serdecznie dziękujemy za reprezentowanie szkoły i gminy oraz gratulujemy osiągniętych sukcesów sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Sokół-Zięba, Piotr Lesiński

Reprezentacja janowickiej szkoły podstawowej na starcie biegów przełajowych

W Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze z powiatu jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, bolesławieckiego, zgorzeleckiego i lwóweckiego. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze oraz klub sportowy Lotnik Jeżów Sudecki. Jak co roku, liczna reprezentacja naszej szkoły przystąpiła do zmagań sportowych odnosząc liczne sukcesy. Pierwsza szóstka z zawodów uzyskała prawo reprezentowania naszej strefy jeleniogórskiej i janowickiej szkoły w Finałach Dolnego Śląska. Ogółem w zawodach udział wzięło 310 biegaczy.

Oto nasi najlepsi biegacze w strefie, pierwsza dziesiątka:

Górnicka Zofia            klasy I-II            200 metrów III miejsce

Skalany Szymon        klasy I-II            200 metrów II miejsce

Skotarek Stanisław    klasy I-II            200 metrów VIII miejsce

Kina Lena                  klasy III-IV         400 metrów II miejsce

Górnicka Daria          klasy V-VI          600 metrów VII miejsce

Szymaniak Blanka     klasy V-VI         600 metrów VIII miejsce

Kudelski Szymon       klasy V-VI         800 metrów VI miejsce

Skalany Lena            klasy VII-VIII     800 metrów V miejsce

Źrebiec Oliwia          klasy VII-VIII     800 metrów VII miejsce

Markowiak Mateusz klasy VII-VIII    1000 metrów VII miejsce

Czech Oskar             absolwenci      1000 metrów III miejsce

Goniacz Paweł         absolwenci      1000 metrów VIII miejsce

W ogólnej klasyfikacji gmin Janowice Wielkie zajęły III miejsce. Serdeczne podziękowania dla wszystkich startujących, którzy wybiegali nasz wspólny sukces oraz za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy.

Opiekunowie: Małgorzata Sokół-Zięba oraz Piotr Lesiński.

Janowicka siatkarka w kadrze Polski

Daria Górnicka, siatkarka janowickiego UKS-u Sokoliki przy Szkole Podstawowej  w Janowicach Wielkich, została powołana na zgrupowanie kadry Polski rocznik 2011. Zgrupowanie „Kampy 2023” odbyło się w Białej Podlaskiej w dniach 16-29 lipca 2023 i stanowiło jeden z etapów szkolenia kadry Polski U-14/15 oraz w perspektywie dalszego szkolenia poprzez kadrę U-16/17 zakończone Mistrzostwami Europy.

Przypomnijmy, identyczną sportową przygodę przeszła inna siatkarka z Janowic Wielkich Joanna Chorąża, która obecnie gra w pierwszym zespole Volley Wrocław.

Trener Piotr Lesiński

Daria 1

 Daria 2

Janowickie siatkarki tuż za podium

Na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się finał Dolnego Śląska w piłce siatkowej plażowej dziewcząt klas ósmych i młodszych. W zawodach uczestniczyły siatkarki janowickiego UKS-u Sokoliki. W zawodach wystartowało sześć najlepszych zespołów Dolnego Śląska wyłonionych we wcześniejszych rozgrywkach. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Janowiczanki po rozegraniu pięciu spotkań zakończyły rozgrywki tuż za podium na czwarty miejscu. Nasze siatkarki: Gapińska Maja, Sasiela Oliwia, Źrebiec Nikola oraz Źrebiec Oliwia.        Klasyfikacja końcowa:                                                                                                         

1. SP 28 Wałbrzych

2. SP 97 Wrocław

3. SP 105 Świdnica

4. SP Janowice Wielkie

5. SP 50 Wrocław

6. SP 4 Bolesławiec

Trener Piotr Lesiński

Janowickie siatkarki na wycieczce sportowej w Boszkowie koło Leszna

Wycieczki do Boszkowa odbywają się od kilkunastu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem. Boszkowa to znana miejscowość koło Leszna nad jeziorem Dominickim słynna z czystej i ciepłej wody. Trzy lata przerwy spowodowane pandemią oraz zjazdem szkół Wandy Rutkiewicz i ponownie organizujemy wyjazd nad jezioro. Chętnych nie brakowało. W wycieczce uczestniczyły siatkarki z janowickiej szkoły, które na co dzień trenują w naszym UKS Sokoliki, łącznie 20 osób. Pogoda dopisała i dała możliwość korzystania z wypoczynku nad wodą oraz zabaw i gier na ośrodku Relaks. Dobra pogoda i czysta woda w jeziorze sprzyjała wspaniałej i radosnej atmosferze. Siatkarki wypoczywały i regenerowały siły po ciężkim roku sportowym, który obfitował w wiele sukcesów. Możliwe, że kolejny wyjazd za rok. Serdeczne podziękowania dla pani Doroty Herdy-Sumera oraz pana Sławomira Piątka za zaangażowanie i pomoc w opiece nad dziećmi.

Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Lesiński.

Bardzo dobry występ janowickich uczniów szkoły podstawowej na zawodach lekkoatletycznych

W Szkole Podstawowej w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w lekkoatletyce klas VII -VIII. W zawodach wystartowało kilkanaście reprezentacji z różnych szkół naszego powiatu. Janowicka szkoła wystawiła czternastoosobową reprezentację licząc na medale. Rewelacyjnie zaprezentowała się Paluch Lena, która zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem. Kolejne medale zdobyli nasi biegacze na 300 metrów Czech Oskar brązowy medal, Kośny Adrian i Źrebiec Oliwia srebrne medale w biegu na 1000 metrów oraz Sasiela Oliwia srebrny medal w biegu na 600 metrów. Następne medale to konkurencje techniczne: Kusz Natalia srebrny a Bartosz Bartyś brązowy w pchnięciu kulą oraz Zygadło Gabriel brązowy medal w rzucie oszczepem. Tuż za podium uplasował się Paweł Goniacz w biegu na 2000 metrów a Wyszumiała Dominik na 300 metrów zajął piąte miejsce z grona trzydziestu startujących. Dodatkową atrakcją były finały sztafet szwedzkich czyli bieg na 400/300/200/100 metrów z przekazywaniem pałeczki sztafetowej. Chłopcy zdobyli srebrne medale a dziewczęta brązowe                                                                                                            

Wszystkim serdecznie gratulujemy
Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Zięba, Piotr Lesiński