Janowickie siatkarki z medalami w piłce siatkowej plażowej na Dolnym Śląsku

Na początku przygody na piasku w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w piłce siatkowej plażowej dziewcząt z klas VII/VIII. Janowickie siatkarki ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zdobyły złote medale oraz prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej. Finał odbył się w Bolesławcu z udziałem najlepszych drużyn.

Bardzo dobry występ piłkarzy na zawodach powiatowych

Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Karkonoskiego chłopców w piłce nożnej na orlikach. W zawodach mogli uczestniczyć sportowcy z klas szóstych i młodsi. Janowiccy chłopcy spisali się bardzo dobrze zdobywając złote medale.

Dobry występ w zawodach szachowych

29 maja 2021 roku w Ścinawce Średniej odbył się finał Dolnego Śląska w szachach indywidualnych organizowanych przez Ludowe Zespoły Sportowe. Janowicka reprezentacja w składzie: Oliwia Pikus, Weronika Parzygnat oraz Igor Żuchewicz po raz kolejny godnie reprezentowali Gminę w kolejnym etapie rozgrywek.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS za 2020 rok

W tym roku sportowym ze względu na zagrożenie Covid-19 nie dokonano uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego LZS dzieci, młodzieży, osób dorosłych za rok 2020. W siedzibie biura LZS w Jeleniej Górze przedstawiciel sportu gminnego, Piotr Lesiński, odebrał dyplom i puchar za zdobycie trzeciego miejsca.

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

W Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i sportowego. Zaprezentowano wszystkie trofea sportowe zdobyte w roku szkolnym 2018/2019, a było ich kilkadziesiąt.

Uroczystego podsumowania dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Mirosław Wiśniewski w obecności Wójta Gminy Janowice Wielkie, p. Kamila Kowalskiego oraz wszystkich uczniów, jak i zaproszonych gości oraz rodziców. Podziękowano dzieciom oraz młodzieży za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gminy na arenie krajowej i międzynarodowej, wręczając stypendia sportowe wywalczone w danym roku szkolnym. Życzono wspaniałych wakacji i kolejnych sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym.
Nauczyciele wychowania fizycznego: Baranowska Natalia oraz Piotr Lesiński.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019

Szkolny Związek Sportowy zorganizował podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019. W uroczystości wzięli udział członkowie zarządu SZS w Jeleniej Górze, nauczyciele wychowania fizycznego, wójtowie gmin, burmistrzowie miast oraz władze powiatowe. Szkoła Podstawowa im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich została uhonorowana za sukcesy sportowe odniesione w tym roku szkolnym w kategorii klas IV-VI oraz klas VII/VIII/III gim.

Podziękowania otrzymali również: nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Lesiński za wkład pracy i zaangażowanie przy organizacji imprez sportowych w roku szkolnym 2018/2019 oraz Dyrektor p. Mirosław Wisniewski za pomoc i możliwość organizacji zawodów sportowych w janowickiej szkole.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę i gminę na zawodach i imprezach sportowych. Życzymy miłych, wesołych wakacji i wielu sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym. Dyrektor Mirosław Wiśniewski oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Baranowska Natalia oraz Lesiński Piotr.

Laureaci Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w biegach

W Szkole Podstawowej w Mysłakowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Przy pięknej i słonecznej pogodzie zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych.

Sołtys w kolejnym wyścigu VIA Dolny Śląsk

Sołtys Janowic Wielkich p. Tomasz Fijałkowski wziął udział w czwartym wyścigu kolarskim z cyklu VIA Dolny Śląsk, który odbył się w Gromadce na dystansie 107 km z 650 m przewyższeń. Rywalizację zakończył na 40 pozycji w kat. M30.

Janowiczanin większość dystansu (80 km) pokonał w pojedynkę utrzymując tempo 35km/h. Jest to dla niego kolejne doświadczenie w peletonie VIA, o którym mówi się, że jest jednym z najmocniej obsadzonych w Polsce - udział w nim biorą byli zawodowcy.
P. Tomasz Fijałkowski w klasyfikacji generalnej zajmuje 13 miejsce i jest coraz bliżej upragnionej, pierwszej dziesiątki. Kolejne zmagania odbędą się dwuetapowo - 22 i 23 czerwca - Grand Prix Doliny Baryczy w Zmigordzie i Korona Kocich. Celem naszego reprezentanta jest obrona wysokiej lokaty w klasyfikacji generalnej.
Życzymy powodzenia i kolejnych sportowych sukcesów!