Ułatwienia dostępu

Uroczyste wkopanie kamienia węgielnego

W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę posterunku policji w Janowicach Wielkich. Wkopanie tzw. kamienia węgielnego kontynuuje zwyczaj utrwalania na piśmie ważnych wydarzeń w celu przekazania ich treści przyszłym pokoleniom.

Po blisko 30 latach do Gminy Janowice Wielkie powróci placówka policyjna. Wkrótce na działce przekazanej przez Gminę powstanie nowoczesny budynek wraz z zabudową garażową i masztem telekomunikacyjnym. Nowy posterunek dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt komputerowy, kwaterunkowy oraz sprzęt łączności, który będzie służyć policjantom i mieszkańcom Gminy przez długie lata. Bardzo dobra lokalizacja zapewni szybki dostęp do wszystkich okolicznych wsi oraz zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 3. W posterunku służbę pełnić będzie łącznie 8 funkcjonariuszy.

Rolą nowej jednostki policji będzie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy, umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z policją i dzielnicowym oraz nadzór nad szlakami komunikacyjnymi, poprawiając tym samym bezpieczeństwo turystów odwiedzających nasz rejon.