Podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS za 2020 rok

W tym roku sportowym ze względu na zagrożenie Covid-19 nie dokonano uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego LZS dzieci, młodzieży, osób dorosłych za rok 2020. W siedzibie biura LZS w Jeleniej Górze przedstawiciel sportu gminnego, Piotr Lesiński, odebrał dyplom i puchar za zdobycie trzeciego miejsca.

Przypomnijmy, że na cały wynik sportowy składają się punkty według regulaminu zgodnie z którym: za piłkę nożną uzyskaliśmy 5 punktów (5 punktów za każdy zgłoszony zespół do rozgrywek), za pozostałe dyscypliny sportowe ujęte w kalendarzu imprez LZS (szachy indywidualne, szachy drużynowe, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna halowa, na orliku oraz biegi przełajowe) na szczeblu powiatowym uzyskaliśmy 48 punktów. Za udział w finałach strefowych i finałach Dolnego Śląska (piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn, szachy indywidualne, biegi przełajowe) uzyskaliśmy 47 punktów. Łącznie zdobyliśmy100 punktów regulaminowych, co dało nam trzecie miejsce we współzawodnictwie gmin powiatu karkonoskiego. Drugie miejsce zajęła gmina Mysłakowice (163 punkty), pierwsze miejsce ponownie zajmuje gmina Jeżów Sudecki (222 punkty). Pozostałe miejsca to: Szklarska Poręba, Piechowice, Podgórzyn, Stara Kamienica oraz Kowary.
Nasza gmina łącznie za rok 2020 zajęła 22 miejsce na Dolnym Śląsku wśród 101 gmin uczestniczących w zawodach i współzawodnictwie, a VI miejsce jako gmina wiejska.
Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników, sportowców szkoły i gminy, którzy przyczynili się do osiągnięcia naszego wspólnego sukcesu. Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Lesiński.