Ułatwienia dostępu

Dobry występ w zawodach szachowych

29 maja 2021 roku w Ścinawce Średniej odbył się finał Dolnego Śląska w szachach indywidualnych organizowanych przez Ludowe Zespoły Sportowe. Janowicka reprezentacja w składzie: Oliwia Pikus, Weronika Parzygnat oraz Igor Żuchewicz po raz kolejny godnie reprezentowali Gminę w kolejnym etapie rozgrywek.

Zawody powiatowe, które wyłaniały finalistów, ze względu na pandemię zostały przełożone i odbędą się w późniejszym terminie. W związku z tym, prawo uczestnictwa w finale mieli laureaci zeszłego roku. Oliwia Pikus zajęła siódme miejsce, jest uczennicą szkoły podstawowej. Parzygnat Weronika zajęła czwarte miejsce, a Igor Żuchewicz dziesiąte w swoich kategoriach wiekowych. Weronika i Igor to absolwenci naszej szkoły, a obecnie uczniowie szkoły średniej. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników.  Podziękowania również dla Państwa A.M. Pikus za pomoc w opiece nad dziećmi.
Organizator wyjazdu: Piotr Lesiński.