Janowianki - 2015

27 czerwca na terenie parku Zielona Dolina odbyły się tradycyjne Janowianki czyli święto Gminy Janowice Wielkie. Impreza zgromadziła liczne rzesze mieszkańców, a organizatorzy przygotowali jak zwykle moc atrakcji.
Już od samego rana nad parkiem rozbrzmiewała muzyka.

Podczas imprezy miały miejsce występy zespołów ludowych (wystąpili Różanka oraz Bolczowianie) i dzieci z Gminnego Zespołu Szkół, odbyły się również turnieje w siatkówkę, badmintona oraz ping-ponga. Cykl konkursów oraz zawodów przygotowali strażacy z OSP, a świetlica Rudawy zorganizowała zawody w mega Jengę oraz loterię fantową.
Głównym wydarzeniem wieczoru było jednak Starcie Gigantów. Na scenie zmierzyły się drużyny reprezentujące OSP Janowice Wielkie, Urząd Gminy Janowice Wielkie, Gminny Zespół Szkół, Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Pomocy Społecznej, oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: sportowej polegającej na rzucie jajkiem do celu (który stanowiły fotografie z głowami Wójta, Sekretarza i Skarbnika), komediowej polegającej na przedstawieniu śmiesznej scenki z życia swojego lub zakładu, oraz w pokazie strojów w temacie dowolnym. Wszystkie drużyny wykazały się olbrzymią kreatywnością oraz poczuciem humoru ale zwycięzca mógł być tylko jeden. W głosowaniu publiczność najwyżej oceniła program przygotowany przez OSP i to im przypadła główna nagroda w wysokości 500 zł ufundowana przez firmę Dan-Kat Państwa Katarzyny i Daniela Dulak , którą strażacy szybko przekazali na rzecz chorej na raka dziewczynki.
Janowianki tradycyjnie zakończyły się zabawą taneczną która, potrwała do 2 w nocy.

 

Sponsorami imprezy byli: Bet-Form, Browar Miedzianka, Ardea, Dan-Kat, OSP Janowice Wielkie

Partner Wydarzenia

alt