Międzynarodowy Dzień Strażaka

Przypadający 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka to najlepszy moment, aby złożyć wyrazy szacunku i wdzięczności druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich oraz strażakom pełniącym służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Strażacy są zawsze tam, gdzie ich potrzeba. Nie tylko, kiedy trzeba gasić pożary. Są zawsze - gdy na drogach zdarzają się wypadki, kiedy pojawiają się powodzie lub nawiedzają nas inne kataklizmy. Specyfika tej trudnej i niebezpiecznej służby powoduje, że stale są w akcji lub oczekiwaniu na wezwanie. 

"W dniu Waszego święta pragnę serdecznie podziękować za to, że czuwacie nad naszym bezpieczeństwem narażając własne zdrowie i życie. Dziękuję za trud ponoszony podczas działań ratowniczych. Życzę Wam bezpiecznych służb, szczęśliwych powrotów z akcji, wszelkiej pomyślności oraz zdrowia, które jest najważniejsze, o czym nadzwyczaj przekonujemy się w ostatnim czasie. Mam szczerą nadzieję, że cieszycie się społecznym uznaniem i szacunkiem, a pełniona służba jest dla Was źródłem satysfakcji." - powiedział Kamil Kowalski, Wójt Gminy Janowice Wielkie.

1920x810