Ułatwienia dostępu

Bardzo dobry występ uczniów na zawodach lekkoatletycznych

W Szkole Podstawowej w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w lekkoatletyce klas VII - VIII. W zawodach wystartowało kilkanaście reprezentacji z różnych szkół naszego powiatu.

Janowicka szkoła wystawiła dziesięcioosobową reprezentację licząc na medale i tak się stało - zdobyliśmy osiem medali.

Rewelacyjnie spisali się: Skalany Lena - złoty medal w pchnięciu kulą, Źrebiec Oliwia - złoty medal w biegu na 1000 metrów, Źrebiec Nikola - srebrny medal w biegu na 600 metrów.

Kolejne medale zdobyli nasi sportowcy: Skalany Ksawery - złoty medal w biegu na 100 metrów, Markowiak Mateusz - srebrny medal w biegu na 300 metrów, Skotarek Mateusz - srebrny medal w rzucie oszczepem, Jachimowski Krystian - brązowy medal w rzucie dyskiem.

Dodatkową atrakcją był finał sztafety szwedzkiej, czyli bieg na 400/300/200/100 metrów z przekazywaniem pałeczki sztafetowej. Chłopcy zdobyli srebrne medale w składzie: Markowiak Mateusz, Jachimowski Krystian, Przetacznik Franciszek oraz Skalany Ksawery. Wszystkim serdecznie gratulujemy
Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Zięba-Sokół, Piotr Lesiński.