Ułatwienia dostępu

Karkonoski door-to-door

OD 1 CZERWCA 2024 R.POWIAT KARKONOSKI WZNOWIŁ ŚWIADCZENIE NIEODPŁATNEJ USŁUGI TRANSPORTOWEJ DOOR-TO-DOOR W RAMACH „PROGRAMU OSŁONOWEGO W ZAKRESIE ORGANIZACJI TRANSPORTU DOOR-TO-DOOR NA TERENIE POWIATU KARKONOSKIEGO”.

 

Program ten jest skierowany do mieszkańców powiatu karkonoskiego, którzy ukończyli 18 lat i mają ograniczoną mobilność związaną z niepełnosprawnością  lub trudnościami w samodzielnym przemieszczaniu się. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z usługi w towarzystwie opiekuna.

Dzięki tej usłudze mieszkańcy mogą dotrzeć do urzędów, przychodni zdrowia, czy na rehabilitację. Usługa jest realizowana na terenie powiatu karkonoskiego, a w uzasadnionych przypadkach także poza jego granicami. Transport obejmuje odebranie osoby z domu, przewiezienie do miejsca docelowego i powrót do domu.

Zgłoszenia na przewozy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00:
• pocztą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
• telefonicznie pod numerem: 500 060 146,
• pisemnie za zwrotnym potwierdzeniem wykonania usługi.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie głównej powiatu karkonoskiego: https://powiatkarkonoski.eu/transport-osob-niepelnosprawnych-karkonoski-door-to-door.html

Ważne jest, aby zainteresowany mieszkaniec zaplanował wizytę z wyprzedzeniem i złożył zapotrzebowanie na usługę przynajmniej 3 dni wcześniej, otrzymując potwierdzenie możliwości realizacji usługi.