Ułatwienia dostępu

Uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego

W miniony piątek (10.05) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego janowickim druhom. Z całą pewnością była to ważna chwila dla janowickiej jednostki, jak również dla Gminy.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości: Przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze wraz z Główną Księgową, Wójta Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy, księdza janowickiej parafii, władz i członków OSP Janowice Wielkie.

W dalszej części wydarzenia były przemowy, podziękowania, uroczyste wręczenie kluczyków i dowodu rejestracyjnego, poświęcenie wozu oraz symboliczne przecięcie wstęgi.

Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek.

Nowy wóz - tzw. średni samochód ratowniczo - gaśniczy IVCI EUROCARGO KAT 3. pozwoli na zwiększenie możliwości operacyjno-technicznych podczas udziału w akcjach w trudnym terenie. Strażacy OSP, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, będą mogli jeszcze sprawniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy.

Koszt zakupu samochodu w kwocie 1 100 850 złotych został sfinansowany z następujących źródeł:
- środki z budżetu Gminy Janowice Wielkie w kwocie 600 000 złotych,
- dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie 150 850 złotych,
- dotacja ze Skarbu Państwa za pośrednictwem Komendanta Głównego PSP 350 000 złotych.


Gmina Janowice Wielkie dziękuje pozostałym podmiotom finansującym i przedstawicielom OSP zaangażowanym w organizację zakupu pojazdu.