Ułatwienia dostępu

WĘGIEL DO GMINY DOJECHAŁ, ZAPISY TRWAJĄ- informacja z dnia 1 lutego 2023 r.

Pierwsza dostawa węgla w cenie preferencyjnej została wreszcie zrealizowana 28 stycznia przez firmę Hino. Węgiel w sortymencie orzech z polskiej kopalni w Rydułtowach, posiadający świetną jakość (31,5 megadżula) dostarczono w dużych workach do mieszkańców, którzy mieli wydane zaświadczenia z GOPS i opłacili dostawę przelewem. Kolejna dostawa planowana jest na 4 lutego, o ile zbierze się zamówienie o łącznej masie ok. 10 ton. Z próbką węgla typu orzech można zapoznać się w sekretariacie Urzędu Gminy. 

Obecnie przyjmowane są zapisy na ten sam węgiel z kopalni w Rydułtowach w sortymencie orzech oraz inne frakcje – tym razem z kopalni w Lędzinach, w tym ekogroszek. Z uwagi na przedłużający się brak przyjęcia zamówienia przez kopalnię w Lędzinach, węgiel z tej kopalni (w tym ekogroszek) będzie dowieziony w późniejszym terminie.

Na zdjęciach poniżej przykładowa dostawa: sortyment orzech (z banknotem dla pokazania wielkości frakcji), worki (na pierwszym planie 700 kg, z tyłu 300 kg). Transport realizowany jest dźwigiem samochodowym tzw. HDS. Cena każdej frakcji węgla pozostaje bez zmian: 2200 zł/tona + 100 zł/tona za transport.

Procedura zakupu węgla nie ulega zmianie – publikujemy ją poniżej.

Stan informacji na dzień: 1 lutego 2023 r.

Plik- Procedura zakupu węgla w PPHU Hino Sp. z o.o. - aktualizacja 10.01.2023