Ułatwienia dostępu

Turniej piłki siatkowej

W Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie odbył się turniej piłki siatkowej z okazji XIX Memoriału Jerzego Najgebauera, którego organizatorem jest MKS PIAST Głogów. Rozegrane zostały mecze mini-piłki siatkowej w dwóch kategoriach wiekowych: „dwójki”- rocznik 2011 i „singielki” rocznik 2012 i młodsze. Głównym celem turnieju było uczczenie pamięci Jerzego Najgebauera - nauczyciela wychowania fizycznego, trenera i prekursora sportu w Głogowie, wychowawcy wielu pokoleń głogowskich sportowców, współtwórcy sekcji piłki siatkowej w Głogowie, a także popularyzacja piłki siatkowej w regionie. Dzięki licznym sponsorom zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, koszulki oraz inne prezenty. Pozostałe drużyny wyjechały z dyplomami, pamiątkowymi medalami. W turnieju uczestniczyło szesnaście zespołów w kategorii „dwójek” i osiemnaście „singielek” Janowickie siatkarki spisały się na medal. Dziewczęta rozegrały siedem spotkań i wszystkie wygrały zdobywając pierwsze miejsce i złote medale. W turnieju uczestniczyły takie zespoły jak: UKPS Lubin, Akademia siatkówki Iłowa, UKS Komorniki, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, UMKS Volley Głogów, Lew Legnica, MKS Piast Głogów i nasze siatkarki UKS Sokoliki Janowice Wielkie. Nasze złotka” Górnicka Daria, Górnicka Anna oraz Łuczak Hanna.

Trener: Piotr Lesiński