W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach (powiat kamiennogórski) odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej halowej dziewcząt. W zawodach wzięły udział dwie reprezentacje powiatu karkonoskiego – SP Janowice Wielkie oraz UKS Sokoliki Janowice Wielkie, utworzone z zawodniczek z Łomnicy i Janowic Wielkich.
W turnieju rywalizowało sześć zespołów reprezentujących powiaty: karkonoski, kamiennogórski oraz lwówecki. Nasze drużyny zaprezentowały się znakomicie, dostarczając wielu sportowych emocji i pokazując wysoki poziom umiejętności. Reprezentacja SP Janowice Wielkie wywalczyła drugie miejsce, natomiast Sokoliki uplasowały się na czwartej pozycji.
Finał był niezwykle wyrównany i pełen napięcia. Po zaciętej walce (1:1) nasza drużyna uległa dopiero w rzutach karnych zespołowi z Lubomierza, zdobywając ostatecznie srebrne medale. Mecz ten dostarczył kibicom ogromnych emocji, a zawodniczki obu drużyn wykazały się nie tylko determinacją, ale także ogromnym sercem do gry.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Lena Kina, która została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju. To wielkie osiągnięcie i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej. Janowickie piłkarki, dzięki swojemu sukcesowi, wywalczyły również stypendia sportowe zgodnie ze szkolnym regulaminem.
Warto podkreślić, że cały turniej przebiegał w duchu zasad fair play. Zawodniczki rywalizowały z szacunkiem dla przeciwniczek, wspierały się nawzajem i godnie reprezentowały swoje szkoły oraz gminy. Takie postawy są równie ważne jak sportowe wyniki i stanowią piękny przykład dla innych.
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Zięba-Sokół, Piotr Lesiński.
