Ułatwienia dostępu

Awansowały do finału Dolnego Śląska w minisiatkówce

28 kwietnia 2021 r. na hali widowiskowo-sportowej w Brzegu Dolnym odbył się drugi turniej wojewódzki o mistrzostwo w minisiatkówce klas szóstych o Puchar Kider+Sport – Joy of moving. W pierwszym turnieju, który odbył się w Miękini uczestniczyło 27 klubów sportowych z Dolnego Ślaska. Janowickie siatkarki zajęły wtedy ósme miejsce. Po dwumiesięcznej ciężkiej pracy i treningach Dolny Brzeg okazał się szczęśliwszy.

Po bardzo dobrej grze młode siatkarki zajęły trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach zajmują czwarte miejsce. Wielki finał Dolnego Śląska odbędzie się 16 maja w Miliczu. W turnieju uczestniczyć będzie najlepsza ósemka, która powalczy o wyjazd na Mistrzostwa Polski. Awans uzyskają dwa pierwsze zespoły. Finał rozegrany zostanie systemem każdy z każdym. Od wielu lat zawody cieszą się dużym zainteresowaniem siatkarskich klubów sportowych, a w turnieju uczestniczą najlepsze kluby z Dolnego Śląska.

Do wielkiego finału po dwóch turniejach awansowały:
UKS Wieża Radków,
SMS Junior Wrocław MKS MOS Wrocław,
UKS Sokoliki Janowice Wielkie,
Koral Wrocław
Olimpia Jawor,
MKS Rokita Brzeg Dolny,
Volley Głogów


W grach eliminacyjnych uczestniczyły następujące kluby: Volley Wrocław, AWF AZS Wrocław, Echo Twardogóra, UKS Miękinia, Dwójka Milicz, SP 25 Wrocław, MKS Chełmiec Wałbrzych, Polonia Świdnica, SMS Oborniki Śląskie, MKS Trzebnica, MKS Lubin, SP 109 Wrocław. Każdy klub mógł wystawić maksymalnie dwa zespoły w zawodach.