Ułatwienia dostępu

Joanna Chorąża zadebiutowała w TAURON Lidze

To był ważny dzień dla młodej, siedemnastoletniej siatkarki #VolleyWrocław, która swoja przygodę z siatkówką zaczynała w janowickiej szkole. Joanna Chorąża powoływana od pewnego czasu do wąskiego składu meczowego, 1 kwietnia po raz pierwszy zagrała na ligowych parkietach.

Wrocławska przyjmująca urodziła się w marcu 2004 roku. Od kilku lat reprezentuje młodzieżowe barwy #VolleyWrocław, gdzie pełniła rolę kapitan i liderki zespołu. Jest także reprezentantką Polski w swojej kategorii wiekowej. Dotychczas największym sukcesem Chorążej było mistrzostwo Polski młodziczek, które zdobyła rok temu w Giżycku. W sezonie 2020/2021, z numerem osiem na koszulce, zasiliła szeroki skład seniorskiej drużyny #VolleyWrocław. Dzięki temu już w tak młodym wieku miała szansę trenowania ze starszymi oraz bardziej doświadczonymi koleżankami.
Joanna Chorąża nominalnie występuje na pozycji przyjmującej, ale bardzo dobrze radzi sobie też jako libero.
"Bardzo się cieszę, że w końcu miałam szansę pojawić się na boisku i zadebiutować w Tauron Lidze. Był lekki stres, ale chciałam tutaj podziękować wszystkim dziewczynom. Zawsze mnie wspierały i teraz nie miałam ani chwili zwątpienia, bo wiedziałam, że zawsze przy mnie są, a to pomogło mi wejść na parkiet z większym spokojem" – powiedziała Joanna Chorąża, przyjmująca #VolleyWrocław
"Mam nadzieję, że gra z seniorskim zespołem przełoży się na moje występy w młodzieżowych drużynach, bo i tam mamy wiele dobrego do zrobienia. Doświadczenie, które zdobyłam z pewnością pomoże mi i całej drużynie w osiągnięciu kolejnych sukcesów" – dodała Chorąża.
"Bardzo cieszę się, że dzisiaj na parkiecie możemy zobaczyć Asię. To jest dla naszego klubu małe święto. Bardzo mocno podchodzimy do tematu szkolenia, a podstawą naszej piramidy – są programy Volleymanii. Właśnie z jednego z nich jest, debiutująca dziś w Tauron Lidze, Asia Chorąża. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie częściej będziemy świętować debiuty, bo „w kolejce do gry” w seniorskim zespole są kolejne młode i utalentowane siatkarki" – mówił, podczas transmisji meczu w Ipli, Krystian Janisz – dyrektor organizacyjny wrocławskiego klubu.
Joanna Chorąża to przykład młodej, utalentowanej siatkarki, która pnie się po szczeblach wrocławskiego systemu szkolenia. Praca z młodzieżą to właśnie podstawa piramidy. Programy Volleymania Wrocław i Volleymania Dolny Śląsk skupiają wokół siebie ponad 1000 młodych adeptek i adeptów siatkówki z rejonu.
Młoda przyjmująca pochodzi z Janowic Wielkich, gdzie pod okiem trenera Piotra Lesińskiego stawiała pierwsze kroki w siatkówce – a wszystko dzięki wspomnianemu wcześniej programowi Volleymania Dolny Śląsk. Oprócz prowadzenia tych projektów, #VolleyWrocław ma także własne drużyny młodzieżowe w kategorii młodziczek, juniorek młodszych i juniorek. Najzdolniejsze siatkarki z młodzieżowych zespołów są pod czujnym okiem sztabu pierwszej drużyny. Dzięki współpracy pomiędzy drużyną seniorską, a młodzieżowymi – możliwe jest opracowanie systemu, w którym najzdolniejsze siatkarki będą miały szansę gry właśnie w seniorskim zespole. Na co świetnym przykładem jest Joanna Chorąża.

Biuro Prasowe #VolleyWrocław
Krystian JaniszTelefon