Ułatwienia dostępu

Janowickie święto piłki nożnej

W ubiegłą sobotę na boisku piłkarskim w Janowicach Wielkich odbył się Turniej im. Henryka Musiała. Pomysłodawcą inicjatywy był Prezes GLKSu „Rudawy” Sławomir Skalany.

Celami imprezy były promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego poprzez grę w piłkę nożną, integracja młodych piłkarzy oraz upamiętnienie p. Henryka Musiała, legendy janowickiej piłki, długoletniego prezesa klubu GLKS, działacza OZPN Jelenia Góra.
Organizatorzy przygotowali 5 boisk zgodnie z wytycznymi PZPN dla poszczególnych grup wiekowych. W turnieju udział wzięły łącznie 24 zespoły (240 dzieci) - 5 drużyn w grupie „skrzat”, 12 drużyn w grupie „żak”, 7 drużyn w grupie „orlik”, 24 trenerów, 3 osoby z zabezpieczenia medycznego, 5 sędziów, w tym 4 związkowych i jeden przygodny. Zespoły reprezentowały 3 powiaty: jeleniogórski, lubański i kamiennogórski. Najmłodszy uczestnik zawodów miał 4 lata, najstarszy 11 lat, wystąpiła jedna drużyna kobieca, ale i nie brakowało pojedynczych dziewczynek w drużynach. „Skrzaty” i „orliki” grały systemem każdy z każdym, natomiast „żaki” rywalizowały w systemie 2 grup składających się z 6 zespołów. Po rywalizacji grupowej odbyła się faza pucharowa i o miejsca. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy piłkarz zestaw startowy i medal. Niewątpliwie jednak najwięcej radości dzieciom sprawiły puchary przechodnie.

Turniej uatrakcyjniły:
- występ Pawła Skóry mistrza Świata, Europy i Polski we Freestaylu;
- bezpłatny bufet z owocami, napojami, ciastami;
- ścianka celności;
- konkurs fantowy;
- pokaz armatki wodnej janowickiej OSP.
W organizację turnieju zaangażowany był głównie zarząd Klubu GLKS „Rudawy” na czele z Prezesem, rodzice dzieci będących członkami klubu, pracownicy Urzędu Gminy w Janowicach Wielkich oraz wielu społeczników – przyjaciół klubu GLKS „Rudawy”

„W imieniu Klubu Sportowego „RUDAWY” Janowice Wielkie chciałbym podziękować przede wszystkim rodzinie pana Henryka, za to, że zgodziła się , aby turniej nosił taką nazwę. Dziękuję za zaufanie pani Grażynko, Ewo, Alicjo, Rafale, Wojtku.
Dziękuję partnerom i sponsorom wydarzenia:
- Urzędowi Gminy w Janowicach Wielkich na czele z Wójtem p. Kamilem Kowalskim
- Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze na czele ze Starostą p. Krzysztofem Wiśniewskim
- Radnemu Powiatowemu panu Sławomirowi Celt
- Stowarzyszeniu Razem Dla Regionu
- Powiatowemu Zrzeszeniu LZS w Jeleniej Górze
- Firmie Dr. Schneider Unternehmengruppe
- Firmie Jelenia Plast
- Firmie Thom Polska
- Firmie P.H.U Mariusz Krupiński
- Firmie T&P Remonty Tomasz Wagowski
- Z-B sp. z o.o. Zdzisław Sobczak
- PTHU JACMAR Mariusz Jezierski
- F&A Sebastian Siekierski
- Mega Development Ryszard Betliński 
-TF Budownictwo Filip Tadajewski
- Firmie Auto Selling
- Firmie DanLer
- Restauracja Astoria
- Restauracji Bistro Stacja 
- Piekarni Liebersbach
- Ogrodnictwu ANKA
- Karkonoskim Tajemnicom w Karpaczu
- Parkowi Bajek w Karpaczu
- Pizzeri Verona w Janowicach Wielkich

Podziękowania także kieruję do rodziców dzieci należących do klubu, którzy poświęcali swoje popołudnia na przygotowania do turnieju. Wasza praca i zaangażowanie pozwoliła osiągnąć rewelacyjny efekt. Dziękuję za sprawne prowadzenie stoisk gastronomicznych i konkursu fantowego. Dziękuję paniom: Kindze R., Grażynie O., Renacie C., Elżbiecie Sz., Karolinie K., Ani oraz rodzicom za upieczenie ciast. Dziękuję za owoce do naszego stoiska przy którym dzieci mogły posilać się do woli. Dziękuję fotografom: pani Monice i panu Jarkowi za uwiecznienie niezapomnianych chwil w migawkach. Dziękuję panu Marcinowi za nagranie filmu przy użyciu drona.
Dziękuję trenerom za prowadzenie drużyn oraz panu Mateuszowi, który opracowywał minutowy harmonogram rozgrywek i czuwał nad jego prawidłowym przebiegiem.
Dziękuję starszym wychowankom janowickiego klubu, że w tym dniu byli z nami, co nie wątpliwie przyśpieszyło prace i kontrolę nad rozgrywkami na każdym boisku.
Wielkie podziękowania dla moich kolegów z OSP w Janowicach Wielkich za pomoc przy parkingu, zabezpieczenie medyczne przy współpracy z panią Dorotą, a jak się okazało kolejny raz fajną i trafną atrakcję na koniec turnieju, jaką był prysznic z armatki wodnej.

A na koniec dziękuję  wszystkim drużynom, które skorzystały z naszego zaproszenia i przyjechały na turniej.” - podsumował S. Skalany.