Ułatwienia dostępu

Projekt "Mapy pamięci, pamięć na mapach"

Karolina Laszkiewicz

„Czasem trzeba obejrzeć się za siebie, by zrozumieć to, co niesie przyszłość.” Yvonne Woon

Do września 2021 r. realizowane jest nowe przedsięwzięcie „Mapy pamięci, pamięć na mapach”, finansowane ze środków programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach „Start-upu na rzecz dobra wspólnego” oraz środków Sołectw: Janowice Wielkie, Trzcińsko, Radomierz, Komarno.

Grupa mieszkańców z gminy Janowice Wielkie, przy współpracy sołtysów, Gminy Janowice Wielkie, lokalnych organizacji pozarządowych oraz Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór podjęło się niezwykłego zadania: utworzenia lokalnego, żywego archiwum pamięci Gminy Janowice Wielkie, opartego na opowieściach, zdjęciach, dokumentach przekazanych przez mieszkańców.
Zebrane materiały zostaną umieszczone na platformie www, z interaktywną mapą gminy. Wszystko gromadzone jest w formie elektronicznej: zdjęcia, skany, spisane lub nagrywane wywiady. Każda miejscowość gminy będzie posiadała podstronę na platformie www, nad którą pracuje grupa robocza w danej wsi.
Animatorzy Partnerstwa PAFW Janowice Wielkie wysłuchają i utrwalą ciekawe relacje ze świata którego nie znają młodsze pokolenia, świata, który żyje jedynie w pamięci ludzkiej. Zachowanie i utrwalenie tego jak mieszkańcy w innych dekadach żyli , co robili, z czego się śmiali, jak wyglądała codzienność, skąd przybyli, jak sobie pomagali, jak radzili sobie w różnych, nie zawsze łatwych czasach może się okazać perspektywą, która pozwoli nam lepiej radzić sobie współcześnie.
Może się okazać również jedynym śladem jaki po nas i naszych najbliższych zostanie.

Jeżeli chcesz włączyć się w pracę nad wspólnym dobrem skontaktuj się z animatorem w swojej miejscowości:

Radomierz: Krzysztof Zawadzki 501 248 188
Trzcińsko: Maja Lisowska 512 202 501
Komarno: Karolina Heromińska: 663 232 359
Janowice Wielkie: Alicja Kozak 609 335 773, Krystyna Pisarska790 210 058

Informacje i aktualności na: https://www.facebook.com/Partnerstwo-PAFW-Janowice-Wielkie-112003223925303 oraz www.duchgor.org.

fder

 

Spotkajmy się w Zielonej Dolinie

Karolina Laszkiewicz

W nadchodzący piątek (17.08) w parku Zielona Dolina będzie czekało na Was wiele atrakcji m.in: poczęstunek, animacje, gry i zabawy dla dzieci, kiermasz, pokaz baniek mydlanych. Organizatorem wydarzenia mającego na celu poznanie potrzeb mieszkańców Gminy jest Partnerstwo PAFW Janowice Wielkie. Zapraszamy!

Plakat Janowice PAFW 2

Mapy pamięci, pamięć na mapach