Janowianki - 2013

W dniu 22 czerwca na terenie Pałacyku Trzcińsko odbyły się III Janowianki - Święto Gminy Janowice Wielkie. Gry, zabawy, wydarzenia sportowe oraz koncerty i pokazy, oto atrakcje jakie zostały przygotowane przez organizatorów.

Na samo rozpoczęcie imprezy odbył się II Bieg Janowicki, impreza która na stałe wchodzi do kalendarza imprez sportowych w regionie. Prawie 10 kilometrowa trasa, przepiękne tereny Rudawskiego Parku Krajobrazowego oraz sprawna organizacja sprawiają, że bieg cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku również odbył się I Bieg Dla Dzieci, zorganizowany w przypałacowym parku.

Kolejne atrakcje również przyciągnęły sporo chętnych, uczestnicy imprezy mogli porozmawiać z pracownikami SIMEKO na temat nowych zasad wywożenia odpadów, wziąć udział w eko-konkursach, posłuchać występów zespołów ludowych a także obejrzeć pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Janowice Wielkie, po którym chętni mogli obejrzeć sprzęt używany podczas akcji a także spróbować swoich sił w cięciu samochodu czy też wybijaniu szyb, oczywiście wszystko pod okiem doświadczonych strażaków.

Odbyły się również turnieje w badmintona oraz piłkę siatkową które zgromadziły liczną publiczność oraz zaangażowały wielu uczestników. Jednak zdecydowanym hitem dnia były pierwsze wybory Miss Ziemi Janowickiej które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie oraz rozgrzały emocje publiczności która do ostatnich chwil trzymała kciuki za swoje faworytki. W rezultacie konkursu Tytuł Miss Ziemi Janowickiej oraz Miss Publiczności przypadł Paulinie Markowiak, Tytuł I Wice Miss otrzymała Karolina Czerniawska, a tytuł II Wice Miss Joanna Pyka.

Na zakończenie konkursu odbył się uroczysty taniec Miss z Wójtem Gminy. Impreza tradycyjnie zakończyła się wspólną zabawą taneczną która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Pani Marioli Wildeman za udostępnienie terenu pod organizację imprezy.

Organizatorem imprezy byli: Gmina Janowice Wielkie, Sołectwo Wsi Janowice Wielkie, Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości, Pałacyk Trzcińśko
Partnerem Wydarzenia był Tauron Dystrybucja
Sponsorami byli: Złoty Potok Resort w Świeradowie Zdroju, Restauracja Przycup w Dolinie w Radomierzu, Fundacja Polska Miedź