Ułatwienia dostępu

Bardzo dobry występ gminnych szachistów na zawodach powiatowych

W świetlicy szkolnej janowickiej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego na 2022 r. w szachach indywidualnych.

Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze, UKS Sokoliki oraz Szkoła Podstawowa w Janowicach.
Każdego roku uczniowie oraz mieszkańcy gminy startują w zawodach odnosząc liczne sukcesy. W bieżącym roku reprezentacja Gminy Janowice Wielkie liczyła 22 uczestników.
Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach wiekowych: młodziczka - młodzik, juniorka - junior młodszy, juniorka - junior oraz seniorka i senior.
Wszyscy startujący, którzy zajęli miejsca w pierwszej szóstce otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pierwsza trójka medale, a mistrz powiatu dodatkowo piękną statuetkę. Tak jak każdego roku zawodnicy, którzy zdobyli pierwsze dwa miejsca uzyskali prawo gry w finale Dolnego Śląska, który odbędzie się w Ścinawce Średniej 21 maja 2022 r.