Ułatwienia dostępu

Kolejny turniej Volleymania 2023

Po raz kolejny na dolnośląskich parkietach zaprezentowały się młode siatkarki UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie. Tym razem gospodarzem turnieju był klub sportowy z Sycowa. W zawodach wystartowało trzynaście zespołów z klas szóstych, szesnaście z klas piątych oraz dwadzieścia osiem z klas czwartych. Nasze dziewczęta zdobyły srebrne medale w kategorii klas piątych, ich starsze koleżanki brązowe medale, a najmłodsze dziewczęta zajęły piąte miejsce. Był to drugi turniej programu Volleymania na Dolnym Śląsku w tym roku kalendarzowym. Kolejny planowany jest 25 listopada w Kobierzycach. Serdeczne podziękowania dla Rodziców: Sławka, Tomasza oraz Darka, za pomoc w transporcie oraz pomoc trenerską podczas turniejów.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

klasy piąte:

1 miejsce Milicz 1

2 miejsce UKS Sokoliki Janowice Wielkie

3 miejsce Milicz 2

klasy szóste:

1 miejsce Gaudia Trzebnica

2 miejsce Milicz

3 miejsce UKS Sokoliki Janowice Wielkie       

Trener: Piotr Lesiński

Nowy sezon siatkarski Volleymania Dolny Śląsk 2023/2024 rozpoczęty

Bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u "Sokoliki" Janowice Wielkie podczas pierwszego w tym roku szkolnego turnieju rozgrywanego w Miliczu. Dziewczęta zdobyły brązowe medale we wszystkich kategoriach wiekowych: w klasach czwartych, piątych oraz szóstych. W turnieju rozpoczynającym nowy rok sportowy uczestniczyło kilkadziesiąt zespołów z różnych klubów siatkarskich Dolnego Śląska biorących udział w projekcie.

Przypomnijmy, że Volleymania Dolny Śląsk to program realizowany przez klub siatkarski Volley Wrocław, współfinansowany przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Program mini piłki siatkowej przeznaczony jest dla dziewcząt ze szkół podstawowych w klasach IV-VI. Janowicki klub sportowy UKS "Sokoliki" uczestniczy w projekcie od wielu lat, odnosząc liczne sukcesy. W roku szkolnym 2023/2024 zaplanowano osiem turniejów rozgrywanych w różnych gminach i miastach na obszarze Dolnego Śląska. Dodatkowy, dziewiąty turniej planowany jest w Janowicach Wielkich w grudniu dla klas siódmych i ósmych, które zakończyły już przygodę z Volleymanią.

Trener Piotr Lesiński.

JANOWICKIE SIATKARKI NAJLEPSZE W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ W POWIECIE KARKONOSKIM

Na boisku do piłki siatkowej plażowej Szkoły Podstawowej w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w piłce siatkowej plażowej. Do rywalizacji stanęły dziewczęta z klas starszych szkół podstawowych. W zawodach udział wzięło osiem reprezentacji z naszego powiatu. Siatkarki ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz wygrały wszystkie spotkania eliminacyjne, w półfinale pokonały zespół z Jeżowa Sudeckiego, a w wielkim finale wygrały z gospodyniami zawodów Łomnicą zajmując pierwsze miejsce. Dziewczęta uzyskały prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się 7 czerwca w Bolesławcu.
Janowicką szkołę reprezentowały: Gapińska Maja, Sasiela Oliwia, Źrebiec Nikola i Oliwia. Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Zięba, Piotr Lesiński.

Janowickie siatkarki  kończą sezon sportowy 2022/2023

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS-u "Sokoliki" Janowice Wielkie na ostatnim w tym roku kalendarzowym turnieju z cyklu Volleymania Dolny Śląsk. Turniej został rozegrany w hali sportowej w Twardogórze. Dziewczęta z klas piątych ponownie stanęły na podium, tym razem z brązowymi medalami. Dziewczęta z klas czwartych zajęły kolejno czwarte, ósme, jedenaste i czternaste na 39 startujących. W zawodach wystartowało bardzo dużo zespołów, gdyż był to ostatni ale obowiązkowy dla wszystkich klubów, turniej w tym roku szkolnym. W klasyfikacji generalnej za cały rok szkolny i udział w dziesięciu turniejach wygrały siatkarki z Milicza. Janowicki UKS uplasował się na wysokim piątym miejscu. Na zakończenie turnieju dokonano dekoracji drużynowej, rozdano nagrody dla najlepszych klubów biorących udział w programie za rok szkolny 2022/2023. Trenerzy otrzymali certyfikaty za współpracę z klubem Volley Wrocław.
Siatkarki zakończyły sezon sportowy obozem w Boszkowie koło Leszna, a od września będą się przygotowywać do następnych rozgrywek.
Trener: Piotr Lesiński

XX Memoriał Jerzego Najgebauera w Głogowie

W Głogowie odbył się XX Memoriał Jerzego Najgebauera, znanego trenera i założyciela pierwszej sekcji piłki siatkowej w Głogowie. Na parkietach hali gimnastycznej SP 10 oraz ZSOiT rozegrane zostały mecze w kategorii młodziczek. To dziewczęta z klas ósmych i młodsze. Turniej był mocno obsadzony zawodniczkami grającymi regularnie w rozgrywkach ligowych. Nasze dziewczęta zdobywały cenne doświadczenie, które zaowocuje w latach następnych. W tym dniu najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Nikola Źrebiec - gratulację.

Klasyfikacja Memoriału:

1 m-ce Kadra Województwa Lubuskiego

2 m-ce MKS Piast Głogów

3 m-ce UKS Komorniki koło Poznania

4 m-ce SKF Poznań SP 69

5 m-ce UKS Sokoliki Janowice Wielkie

6 m-ce MKS Polonia Świdnica

trener: Piotr Lesiński