Ułatwienia dostępu

Nowy sezon siatkarskich zmagań Volleymania Dolny Śląsk 2021/2022 rozpoczęty

Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek Volleymania Dolny Śląsk 2021/2022 -  programu realizowanego przez klub siatkarski Volley Wrocław, współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Dobrze znany mieszkańcom naszej gminy program mini piłki siatkowej przeznaczony jest dla dziewcząt ze szkół podstawowych w klasach IV-VI.

Janowicki klub sportowy UKS "Sokoliki" uczestniczy w projekcie już siódmy rok odnosząc liczne sukcesy. W roku szkolnym 2021/2022 zaplanowano 10 turniejów rozgrywanych w różnych gminach i miastach Dolnego Śląska.
Pierwszy turniej w nowym sezonie  odbył się 25 września w Twardogórze. Janowickie siatkarki z klas czwartych świetnie rozpoczęły rywalizację przywożąc srebrne medale. Konkurowały z 26 zespołami. Ich koleżanki z klas szóstych zajęły dziewiąte miejsce. Medalistki: Daria Górnicka, Anna Górnicka oraz Hanna Łuczak.
Należy dodać, że w nowym sezonie siatkarskim dwie zawodniczki, które ukończyły klasę szóstą: Zofia Gotowt oraz  Zuzanna Kozłowska z janowickiego UKS-u "Sokoliki" realizują swoją dalszą przygodę z piłką siatkową w klubie MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych reprezentując gminę Janowice Wielkie.
Trenerem naszych dziewcząt jest Piotr Lesiński.