Ułatwienia dostępu

Janowickie siatkarki z klas piątych na podium w Głogowie

W Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie odbył się XVIII Memoriał Jerzego Najgebauera, którego organizatorem jest MKS PIAST Głogów.
Rozegrane zostały mecze mini-piłki siatkowej w dwóch kategoriach wiekowych: „dwójki”- rocznik 2010 i młodsze oraz „trójki”- rocznik 2009 i młodsze. Łącznie w turnieju uczestniczyły 24 zespoły.

Głównym celem turnieju było uczczenie pamięci Jerzego Najgebauera - nauczyciela wychowania fizycznego, trenera i prekursora sportu w Głogowie, wychowawcy wielu pokoleń głogowskich sportowców, współtwórcy sekcji piłki siatkowej w Głogowie, a także popularyzacja piłki siatkowej w regionie. Dzięki licznym sponsorom zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz koszulki. Pozostałe drużyny wyjechały z: dyplomami, pamiątkowymi statuetkami i kubkami.
Janowickie siatkarki spisały się na medal. Dziewczęta rozegrały 14 setów i tylko jedno spotkanie przegrały (UKPS Lubin I 0:2). Dziewczęta mają wielką satysfakcję z wygranej z MKS Piast Głogów, który wygrał cały turniej. Janowickie siatkarki dwa mecze wygrały po 2:1, a stosunek setów pomiędzy najlepszymi trzema zespołami zadecydował ostatecznie o zajęciu trzeciego miejsca. Nasze reprezentantki to: Gapińska Maja, Kusz Natalia, Sasiela Oliwia oraz Paluch Lena.
Klasyfikacja końcowa trójek:
1. MKS Piast Głogów I
2. UKPS Lubin I
3. UKS Sokoliki Janowice Wielkie
4. Olimpia Jawor
5. UMKS Volley Głogów
6. AZS AWF Wrocław
7. MKS Volley Świdnica I
8. MKS Piast Głogów II
9. UKPS Lubin II
10. UKS Ares Nowa Sól I
11. MKS Volley Świdnica II

Trener: Piotr Lesiński