Ułatwienia dostępu

UKS "Sokoliki" organizatorem turnieju z cyklu Volleymania na Dolnym Śląsku

Uczniowski Klub Sportowy "Sokoliki" przy Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich był organizatorem turnieju piłki siatkowej dziewcząt z klas VII/VIII.

Regulamin dopuszczał uczestnictwo młodszych siatkarek. W janowickiej reprezentacji grały cztery dziewczęta z klasy szóstej, trzy z siódmej i jedna z ósmej. Rywalizacja toczyła się pod patronatem Fundacji Volleymania Dolny Śląsk. Turniej przeznaczony był dla zawodniczek, które zakończyły przygodę z programem siatkarskim Volleymania na Dolnym Śląsku klas IV-VI.
W zawodach wystartowało osiem zespołów: Volley Wrocław I, Volley Wrocław II, Volley Miękinia, KS Sudety Kamienna Góra, UKS Jaworzyna Śląska, KS Kąty Wrocławskie, KS Syców oraz gospodynie UKS "Sokoliki".
Zespoły rozgrywały turniej systemem w dwóch grupach każdy z każdym po dwa sety. W dalszej kolejności mecze o miejsca V-VIII, półfinały i finały.
Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze siatkarki, które zajęły trzecie miejsce wygrywając w małym finale z Volley Wrocław II.
Warto docenić również to, że drużyna Sokoliki nie weszła do finału tylko jednym małym punktem, rozgrywając niesamowity pościg w pierwszym secie z Volley Wrocław I.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz słodki poczęstunek.
Serdeczne podziękowania dla rodziców janowickich siatkarek za pomoc w sędziowaniu. Klasyfikacja końcowa:
1. Volley Wrocław I
2. KS Sudety Kamienna Góra
3. UKS Sokoliki Janowice Wielkie
4. Volley Wrocław II
5. UKS Miękinia
6. KS Kąty Wrocławskie
7. UKS Jaworzyna Śląska
8. MKS Syców

Warto zaznaczyć, że organizator turnieju, trener i zarazem Rady Gminy, p. Piotr Lesiński został wyróżniony bardzo miłymi słowami przez Koordynatora Projektu Volleymania p. Matusza Adamiaka: "Wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Fajnie, że Piotrek znalazł dodatkowy puchar, tak, żeby każda drużyna wyjechała z "czymś". Warto docenić również to, że  janowicka drużyna  nie weszła do finału tylko jednym małym punktem. Miło, że oprócz poruszania sportowych aspektów Piotr zamknął turniej morałem wychowawczym. Dobra robota Piotr."

Młodym siatkarkom, ich rodzicom i trenerowi gratulujemy wszystkich sukcesów sportowych mijającego roku. Było ich naprawdę wiele. Świadczy to o niezwykłym zaangażowaniu i determinacji w sięganiu po sportowe marzenia. Oby tak dalej!