Z głębi duszy.

Adam Szumowski

Rudawska sztuka nieprofesjonalna Projekt zrealizowany w 2008 roku przez grupę osób współpracujących ze świetlicą wiejską „Rudawy” w Janowicach Wielkich przy finansowym wsparciu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i organizacyjnym ze strony Stowarzyszenia Polsko-Niemiecko-Duńskiego „Rudawy”. Publikacja przybliża twórczość artystów nieprofesjonalnych, którzy mieszkają lub mieszkali na terenie gminy Janowice Wielkie.

Publikacja - plik

Kręte drogi prowadzą do Janowic

Adam Szumowski

Publikacja "Kręte drogi prowadzą do Janowic" jest pracą napisaną w 2008 roku na XII ogólnopolski  konkurs "Historia bliska. Mała ojczyzna w pamięci i świadectwach" organizowany co roku przez Ośrodek "Karta" z Warszawy. Praca zdobyła drugą nagrodę zespołową.

Publikacja - plik

Optymizm na każdą porę.

Adam Szumowski

To publikacja będąca efektem kilkunastomiesięcznego projektu „Optymizm pilnie poszukiwany” realizowanego przez grupę młodzieży ze świetlicy „Rudawy” przy wsparciu finansowym z programu „Młodzież w działaniu”. Składało się nań szereg inicjatyw dla mieszkańców Janowic Wielkich m.in. karaoke, ogniska, warsztaty kulinarne, pokazy filmów, imprezy integracyjne.

Publikacja - plik