Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

Adam Szumowski

W Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i sportowego. Zaprezentowano wszystkie trofea sportowe zdobyte w roku szkolnym 2018/2019, a było ich kilkadziesiąt.

Uroczystego podsumowania dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Mirosław Wiśniewski w obecności Wójta Gminy Janowice Wielkie, p. Kamila Kowalskiego oraz wszystkich uczniów, jak i zaproszonych gości oraz rodziców. Podziękowano dzieciom oraz młodzieży za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gminy na arenie krajowej i międzynarodowej, wręczając stypendia sportowe wywalczone w danym roku szkolnym. Życzono wspaniałych wakacji i kolejnych sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym.
Nauczyciele wychowania fizycznego: Baranowska Natalia oraz Piotr Lesiński.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019

Adam Szumowski

Szkolny Związek Sportowy zorganizował podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019. W uroczystości wzięli udział członkowie zarządu SZS w Jeleniej Górze, nauczyciele wychowania fizycznego, wójtowie gmin, burmistrzowie miast oraz władze powiatowe. Szkoła Podstawowa im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich została uhonorowana za sukcesy sportowe odniesione w tym roku szkolnym w kategorii klas IV-VI oraz klas VII/VIII/III gim.

Podziękowania otrzymali również: nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Lesiński za wkład pracy i zaangażowanie przy organizacji imprez sportowych w roku szkolnym 2018/2019 oraz Dyrektor p. Mirosław Wisniewski za pomoc i możliwość organizacji zawodów sportowych w janowickiej szkole.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę i gminę na zawodach i imprezach sportowych. Życzymy miłych, wesołych wakacji i wielu sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym. Dyrektor Mirosław Wiśniewski oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Baranowska Natalia oraz Lesiński Piotr.

Sukces janowickich siatkarek UKS-u Sokoliki w Niemczech

Adam Szumowski

Janowickie siatkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokoliki" uczestniczyły po raz piąty w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej koło Regensburga w Bawarii, w Niemczech. Turniej odbył się w dniach 21-23 czerwca na dwóch stadionach piłkarskich, gdzie rozstawiono 60 boisk do piłki siatkowej.

W turnieju uczestniczyło ponad 180 zespołów: z Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz dwa zespoły z Polski (Janowice Wielkie, Bielsko-Biała). Zawody rozgrywano w różnych kategoriach wiekowych. Ze względu na nietypowy termin turnieju, zakończenie roku szkolnego i wczesne wakacje, janowicki klub Sokoliki reprezentowała drużyna złożona z uczennic klasy ósmej, trzeciej gimnazjum oraz pierwsza klasa szkoły średniej (rocznik 2002-2004). Wyjazd zakończył się sukcesem janowickiego klubu, dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce w swojej kategorii nie przegrywając żadnego pojedynku.

Podziękowania dla p. Jarosława Wawrzaka, który poświęcili swój wolny czas na wyjazd oraz pomoc w jego przebiegu. Oto nasze złotka: Urynowicz Oliwia, Markowiak Mariola, Nowak Julia, Dąbrowska Emilia, Dąbrowska Honorata, Wawrzak Nikola oraz Kanak Gabriela.
Trener: Piotr Lesiński.

Laureaci Mistrzostw Powiatu Jeleniogórskiego w biegach

Adam Szumowski

W Szkole Podstawowej w Mysłakowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze. Przy pięknej i słonecznej pogodzie zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych.

Janowickie siatkarki i najlepsi sportowcy na wycieczce w Boszkowie koło Leszna

Adam Szumowski

Jak co roku, w czerwcu odbyła się wycieczka sportowa do Boszkowa, koło Leszna nad jezioro Dominickie. W wycieczce uczestniczyły siatkarki i sportowcy z janowickiej szkoły, łącznie 30 osób. Wyśmienita pogoda dopisała i dała sportowcom możliwość korzystania z wypoczynku nad wodą, w zabawach w ośrodku Relaks, w zabawie wodnej na basenie krytym w Głogowie.

Wysoka temperatura powietrza i ciepła woda w jeziorze sprzyjała wspaniałej i radosnej atmosferze. Sportowcy wypoczywali i regenerowali siły po ciężkim roku sportowym, który obfitował w wiele sukcesów. Wycieczki do Boszkowa odbywają się od kilkunastu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem. Możliwe, że kolejny wyjazd za rok. Serdeczne podziękowania dla rodziców opiekunów oraz pana Janka (kierowcy) za zaangażowanie i pomoc w opiece nad dziećmi. Dwie siatkarki UKS-u Sokoliki, Kluk Katarzyna oraz Nowak Julia, za wzorową frekwencję na treningach w roku szkolnym 2018/2019 otrzymały stypendia sportowe ufundowane przez trenera Piotra Lesińskiego w wysokości 200 złotych/os., które pokryły koszty wyjazdu. Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Lesiński.

Męska reprezentacja seniorów "Sokoliki" na najwyższym stopniu podium

Adam Szumowski

W hali sportowej szkoły podstawowej w Piechowicach odbył się VI turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły zaproszone przez organizatora, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym.

W rywalizacji uczestniczyły zespoły: z Lubania, Jeleniej Góry, Janowic Wielkich oraz gospodarz zawodów - drużyna z Piechowic. Janowicka, męska reprezentacja "Sokoliki" wygrała wszystkie mecze nie tracąc ani jednego seta. Piechowicki turniej nasz zespół wygrywa od sześciu lat.
Opiekun wyjazdu: P. Lesiński.

Bardzo dobry występ młodych siatkarek z Janowic Wielkich w Twardogórze

Adam Szumowski

Dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas ostatniego w tym roku szkolnym turnieju z cyklu "Volley Wrocław na Dolnym Śląsku" rozgrywanego w Twardogórze. Nasze zawodniczki na ostatnim turnieju zdobyły trzecie miejsce w kategorii klas czwartych (38 uczestniczących). Do zawodów zgłosiło się ponad 100 zespołów.

Organizator ze względu na możliwości organizacyjne musiał ograniczyć ilość do 84 zespołów z różnych miast i gmin. Łącznie w zawodach brało udział około 300 zawodniczek. W klasyfikacji generalnej za cały rok szkolny i udział w dziesięciu turniejach wygrały siatkarki z SP 2Milicz, drugie miejsce zajęły siatkarki z Volley Miękinia przed Sokolikami Janowice Wielkie. Na zakończenie turnieju dokonano dekoracji drużynowej i rozdano nagrody finansowe dla najlepszych klubów na Dolnym Śląsku biorących udział w tym programie za rok szkolny 2018/2019. Janowicki klub Sokoliki po raz czwarty z rzędu staje na podium dziecięcej dolnośląskiej piłki siatkowej. Dekoracji dokonali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, członkowie zarządu klubu Volley Wrocław oraz zawodniczki wrocławskiego klubu.
Trener: Piotr Lesiński.

Sołtys w kolejnym wyścigu VIA Dolny Śląsk

Adam Szumowski

Sołtys Janowic Wielkich p. Tomasz Fijałkowski wziął udział w czwartym wyścigu kolarskim z cyklu VIA Dolny Śląsk, który odbył się w Gromadce na dystansie 107 km z 650 m przewyższeń. Rywalizację zakończył na 40 pozycji w kat. M30.

Janowiczanin większość dystansu (80 km) pokonał w pojedynkę utrzymując tempo 35km/h. Jest to dla niego kolejne doświadczenie w peletonie VIA, o którym mówi się, że jest jednym z najmocniej obsadzonych w Polsce - udział w nim biorą byli zawodowcy.
P. Tomasz Fijałkowski w klasyfikacji generalnej zajmuje 13 miejsce i jest coraz bliżej upragnionej, pierwszej dziesiątki. Kolejne zmagania odbędą się dwuetapowo - 22 i 23 czerwca - Grand Prix Doliny Baryczy w Zmigordzie i Korona Kocich. Celem naszego reprezentanta jest obrona wysokiej lokaty w klasyfikacji generalnej.
Życzymy powodzenia i kolejnych sportowych sukcesów!

 

Janowickie siatkarki na podium w Kątach Wrocławskich

Adam Szumowski

Miejski Ośrodek Sportu oraz Szkoła Podstawowa w Kątach Wrocławskich byli organizatorami turnieju piłki siatkowej dziewcząt z klas VII/VIII oraz klas gimnazjum. Rywalizacja toczyła się pod patronatem klubu Volley Wrocław. Turniej przeznaczony był dla zawodniczek, które zakończyły przygodę z programem siatkarskim "Upowszechnianie gry w piłkę siatkową na Dolnym Śląsku" dla klas IV-VI.

W zawodach wystartowało pięć zespołów: Volley Miękinia, Echo Twardogóra, KS Kąty Wrocławskie, MKS Rokita Brzeg Dolny oraz UKS "Sokoliki" Janowice Wielkie. Zespoły rozgrywały turniej systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Janowickie siatkarki wygrały spotkania z Miękinią 2:0, Brzegiem Dolnym 2:0, Kątami Wrocławskimi 2:0, a uległy zespołowi z Twardogóry 1:2 zajmując ostatecznie drugie miejsce. Dekoracji dokonały obecne siatkarki klubu Volley Wrocław.
Klasyfikacja końcowa:
1. Echo Twardogóra
2. UKS Sokoliki Janowice Wielkie
3. Volley Miękinia
4. KS Rokita Brzeg Dolny
5. KS Kąty Wrocławskie
Trener: Piotr Lesiński